Dražené položky

  • František Tichý (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1896-1961)

    Jezdec na koni

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (168 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2019 15:00

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

    (1896-1961)

    Tři psi (Mstivá kantiléna)

    Položka č.: 170

    (1896-1961)

    Novoročenka Jana Fučíka na rok 1953

    Položka č.: 169

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Josef Váchal (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1884-1969)

    Novoročenka

    Položka č.: 168

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    Aktuální cena: 4.300 CZK (172 €)

  • Bohuslav Reynek (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1882-1971)

    Veverka

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    suchá jehla, 14,1 x 9,2 cm, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • André Derain (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1880-1954)

    Faun a dívka (z cyklu Satyrikon)

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    lept, 1934, 29 x 24 cm, rám

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Salvador Dalí (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1904-1989)

    Peklo: Zpěv 20: Věštci a čarodějové

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

    (1904-1989)

    Peklo: Zpěv 22: Les Prevaricateurs

    Položka č.: 164

    (1904-1989)

    The Logician Devil

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Banksy (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1974)

    Peckham Rock

    Položka č.: 162

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Francis Bacon (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1909-1992)

    Potrait of George Dyer talking

    Položka č.: 161

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    ofsetlitografie, velinový papír, 37 x 27,5 cm, rám, printed in Derriere le Miror art magazine no. 162 (1966), published by Galerie Maegeth, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Pietro Annigoni (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1910-1988)

    Položka č.: 160

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    litografie, 63 x 42 cm, sign. PD Pietro Annigoni, rám, č. 12/60

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Massimo Salvadori (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    A4T48

    Položka č.: 159

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    akryl, plátno, 2017, 40 x 40 cm, sign. vzadu Massimo Salvadori, rám

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Stanislav Kolíbal (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1925)

    Geometrická kompozice

    Položka č.: 158

    suchá jehla, 1985, 14 x 15 cm, sign. PD Kolíbal 85, pasparta, č. 53/60, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela a F. Trostera, člen Umělecké besedy, spoluzakladatel skupiny UB 12

  • Martin Velíšek (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1963)

    Žlutá ponorka

    Položka č.: 157

    litografie, 2018, 37,45 x 49 cm, sign. DU Martin Velíšek 2018, č. 77/90, žák prof. S. Libenského a J. Svobody na VŠUP v Praze

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Roman Franta (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Žabička a horská koza

    Položka č.: 156

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    akryl, plátno, 2002-2013, 30,3 x 35,3 cm, monogr. LD R.F., Roman Franta absolvoval AVU v Praze v ateliérech Bedřicha Dlouhého a Aleše Veselého. Ve studiu dále pokračoval v USA na kalifornském Institutu umění v San Franciscu u J. Morgana, J. Hatofského a K. Anno. Od roku 2008 působil v ateliéru malby…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Otto Placht (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Džunglička

    Položka č.: 155

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    akryl, kombinovaná technika, plátno, 2018, 80 x 60 cm, sign. zezadu Otto Placht, autor je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, posléze se stal jedním z nejznámějších malířů expresivní abstrakce. Jeho tvorba je inspirovaná životem v jihoamerické džungli, kde střídavě s pražskými tvůrčími ob…

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

  • Leoš Suchan (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1989)

    Ryby III

    Položka č.: 154

    Vyvolávací cena: 33.500 CZK (1.340 €)

    akryl, olej, plátno, 2019, 120 x 90 cm, sign. zezadu Leoš Suchan, ve své tvorbě se Leoš Suchan zaměřuje na dvě krajní polohy malby. Je to malba realistická a malba čistě abstraktní, někdy se tyto dva odlišné přístupy snaží kombinovat na jednom díle. U malby popisné si vybírá témata zcela všední, kte…

    Aktuální cena: 33.500 CZK (1.340 €)

  • Linda Klimentová (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Fontána Latona

    Položka č.: 153

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    akryl, plátno, 2015, 80 x 100 cm, sign. PD L. Klimentová, Obraz Fontána Latona, patří k sérii obrazů fontán a ohňostrojů,

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • Zbyněk Havlín (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1976)

    Report from the nature 010

    Položka č.: 152

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.440 €)

    olej, plátno, 2019, 100 x 80 cm, sign. vzadu Havlín 2019

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.440 €)

  • Igor Grimmich (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1979)

    Město snů III

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 44.000 CZK (1.760 €)

    akryl, plátno, 2017, 99,5 x 100 cm, sign. PD Grimmich 17, obrazy Igora Grimmicha svojí barevností posouvají zobrazenou realitu na hranici imaginace. Absolvent Rittsteinova atelieru je ve svém výrazu snadno rozpoznatelný. Snová rovina jeho obrazů se někdy stupňuje až do atmosféry apokalypsy, která je…

    Aktuální cena: 44.000 CZK (1.760 €)

    (1979)

    Láďa

    Položka č.: 150

    akryl, plátno, 2018, 20 x 20 cm, sign. PD Grimmich 18, žák M. Rittsteina na AVU v Praze

  • Svatopluk Klimeš (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Šest vykuků

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    koláž, kombinovaná technika, 2016, 40 x 30 cm, sign. DU Klimeš 2016, pasparta, rám, dílo autora, který se na naší výtvarné scéně pohybuje již šestou dekádu, vzniklo opět pro něj zcela charakteristickým způsobem, kdy umělec „maluje“ ohněm. Dá se říct, že jak Klimeš pracuje se vším, co s ohněm souvisí…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Pavel Besta (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Příběh s dotekem

    Položka č.: 148

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    olej, plátno, 2012, 40 x 45 cm, sign. PD Besta 12, typická práce autora, který studoval na AVU nejdříve restaurátorství u prof. Ballardiniho a posléze přešel do ateliéru malby prof. Smetany, člena Skupiny 42. Asi jeho jediná, malba vzniklá velmi subtilnímu výtvarnými prostředky, včetně omezeného uži…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Zvi Tolkovsky (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Koloniálové

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 25.900 CZK (1.036 €)

    kombinovaná technika, plátno, 1996, 35 x 35 cm, sign. PD Tolkovsky, rám, profesor Tolkovsky (narozen v Haifě) přednáší na Akademii Bezalel. Žije a pracuje v Jeruzalémě v Izraeli a též poblíž Prahy v České republice. Vystavoval po celém světě: v Izraeli, České republice, Německu, Francii, USA a dalš…

    Aktuální cena: 25.900 CZK (1.036 €)

  • Jan Švankmajer (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    tužka, koláž, papír, 37,5 x 26,5 cm, sign. PD Švankmajer J., rám, při okrajích lehce zažloutlý, přeložený papír, Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Muž

    Položka č.: 145

    tužka, koláž, papír, 40 x 28,5 cm, sign. PD Švankmajer J., rám, Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

  • Ivana Lomová (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Green

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 52.000 CZK (2.080 €)

    olej, plátno, 2004, 90 x 120 cm, sign. vzadu Ivana Lomová, typická ukázka díla z ruky významné současné autorky, která vystudovala architekturu na ČVUT, je tedy v oboru malířství autodidaktem. Lomová se v posledních letech prosadila svými až hyperrealistickými obrazy, které povětšinou skládá z někol…

    Aktuální cena: 52.000 CZK (2.080 €)

  • Ladislav Kuklík (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Tygr

    Položka č.: 143

    Vyvolávací cena: 22.500 CZK (900 €)

    kresba tuší, papír, 2018, 66,7 x 54 cm, sign. LD L. Kuklík 2018, Kuklík studoval v letech 1968 - 1974 VŠU v Praze, obor volná grafika a ilustrace u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Jeho hlavním tématem byla vždy žena, poslední dobou se ovšem zaměřuje také na velkoformátové kresby zvířat , …

    Aktuální cena: 22.500 CZK (900 €)

  • Miroslav Jiránek (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Loďky

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    olej, plátno nalepené na dřevěné desce, 1994, 103 x 122 cm, sign. PD M. Jiránek 1994, rám, pro Jiránka se stala velkou inspirací příroda. Ve svém díle často zachytává motiv vodní hladiny spolu s magickými místy lesů Kokořínska s pískovcovými skalami porostlými mechem. Své studium absolvoval na Vysok…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)