Dražené položky

  • Jan Švankmajer (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Položka č.: 146

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2019 15:00

    tužka, koláž, papír, 37,5 x 26,5 cm, sign. PD Švankmajer J., rám, při okrajích lehce zažloutlý, přeložený papír, Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Muž

    Položka č.: 145

    tužka, koláž, papír, 40 x 28,5 cm, sign. PD Švankmajer J., rám, Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

  • Ivana Lomová (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Green

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 52.000 CZK (2.080 €)

    olej, plátno, 2004, 90 x 120 cm, sign. vzadu Ivana Lomová, typická ukázka díla z ruky významné současné autorky, která vystudovala architekturu na ČVUT, je tedy v oboru malířství autodidaktem. Lomová se v posledních letech prosadila svými až hyperrealistickými obrazy, které povětšinou skládá z někol…

    Aktuální cena: 52.000 CZK (2.080 €)

  • Ladislav Kuklík (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Tygr

    Položka č.: 143

    Vyvolávací cena: 22.500 CZK (900 €)

    kresba tuší, papír, 2018, 66,7 x 54 cm, sign. LD L. Kuklík 2018, Kuklík studoval v letech 1968 - 1974 VŠU v Praze, obor volná grafika a ilustrace u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Jeho hlavním tématem byla vždy žena, poslední dobou se ovšem zaměřuje také na velkoformátové kresby zvířat , …

    Aktuální cena: 22.500 CZK (900 €)

  • Miroslav Jiránek (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Loďky

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    olej, plátno nalepené na dřevěné desce, 1994, 103 x 122 cm, sign. PD M. Jiránek 1994, rám, pro Jiránka se stala velkou inspirací příroda. Ve svém díle často zachytává motiv vodní hladiny spolu s magickými místy lesů Kokořínska s pískovcovými skalami porostlými mechem. Své studium absolvoval na Vysok…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)

  • František Hodonský (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Čeření

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 57.000 CZK (2.280 €)

    olej, plátno, 2017-2018, 100 x 69,7 cm, sign. UD Hodonský 2018, lišta, Krásná práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruchou, Janem Preislerem, Josef…

    Aktuální cena: 57.000 CZK (2.280 €)

    V bažinách

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    olej, plátno, 2010 - 11, 81 x 101 cm, sign. DU Hodonský, rám, vydařená práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruchou, Janem Preislerem, Josefem Šímo…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • MICL (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1969)

    Kouření nové dýmky na Podkově

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, plátno, 2015, 45,5 x 61 cm, Dílo od malíře, působícího dříve ve skupinách Luxsus a Natvrdlí. MICL je znám především pro své psychedelické až fantasmagorické kompozice zaplněné obilnými klasy, marihuanou či třeba melouny. V jeho utopických, často až „mimozemských“ výjevech lze spatřovat ironick…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Aleš Lamr (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Lampionová slavnost

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    akvarel, tužka, papír, 1992, 41 x 57 cm, sign. DU A. Lamr 92, rám, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

    Společnost

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    akvarel, papír, 2000, 43,5 x 30,5 cm, sign. NU A. Lamr 2000, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Jiří Anderle (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Pan a Grácie

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    koláž, sádra, pastel, kombinovaná technika, 1981, 70 x 50 cm, rám, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a gr…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Klára Bémová (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Z cyklu Motorkáři

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    leštěný bronz, 2003, v. 23 cm, Bémová vystudovala VŠUP v Praze (ateliér Veškerého sochařství Kurta Gebauera). Nabízená položka patří do autorčina období, kdy tvořila drobnější práce z bronzu a epoxidu, zaměřené na realistický detail, které posouváním významů a asociací hraničí s hravou ironií. Bémov…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Radek Andrle (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1976)

    Osudová žena IV.

    Položka č.: 134

    cín, 2012, v. 66,5 cm, zančeno v podstavci Radek Anderle 2012, č. 1/5

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Vladimír Komárek (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Pohlednice

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    olej, plátno, 1974, 49 x 69 cm, sign. DU V. Komárek 74, rám, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a poetičnost. Svojí tvorbou navazuje na slávu českého poetismu a imaginace,…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.600 €)

  • Jan Vyčítal (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Poslušně hlásím

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    kombinovaná technika, kresba, koláž, 28,5 x 41,5 cm, sign. PD Jan Vyčítal, rám

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Vladimír Jiránek (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1951-2012)

    Mizíme

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    fixa, papír, 18 x 27 cm, pasparta, PD věnování Evě Vladimír Jiránek

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Kája Saudek (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1935-2015)

    PF 2000

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    tuš, tužka, papír, 1999, 45 x 31 cm, mírně pokrčený papír, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    (1935-2015)

    Královna

    Položka č.: 129

    akvarel, tuš, papír, 24 x 13 cm, rám, kresba pro Nei Report, značeno technickými poznámkami z redakce, přiloženo dobrozdání potvrzující originalitu od tehdejšího redaktora časopisu, Antikvariát Dlážděná, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Aleš Veselý (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1935-2015)

    Položka č.: 128

    kombinovaná technika, tužka, papír, 33,5 x 41 cm, sign. LN Aleš Veselý, rám, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen skupiny Šmidrové

  • Pavla Mautnerová (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1919-2001)

    Struktura

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    kombinovaná technika, laky, karton, 1960, 11 x 44,5 cm, rám

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Rudolf Fila (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Paralelní akce 5 štětců k poctě V. Boudníka

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    tempera, tisk, papír, 1988, 39,5 x 29,5 cm, sign. PD R. Fila 1988, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Jiří Načeradský (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    Muž

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, plátno, 2003, 50 x 70 cm, sign. DU Načeradský 2003, rám, malíř Nové figurace a člen Volného sdružení 12/15, Pozdě ale přece – od roku 1957 do roku 1963 studoval na pražské Akademii výtvarného umění u profesora Vlastimila Rady. Na půdu akademie se vrátil o dvě desítky let později jako profesor …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

    Položka č.: 124

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Marťanky

    Položka č.: 123

    akvarel, tuš, papír, 1975, 29 x 41 cm, sign. LD Načeradský 75, rám, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Vladimír Kafka (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1963-2018)

    Obloha na zemi

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    akryl, plátno, asambláž, písková struktura, 2004, 160,5 x 185,5 cm, sign. PD Vl. Kafka 2004, klínový rám, nabízené velké plátno Obloha na zemi je typickou prací známého akademického malíře a osobitého duchovního léčitele, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Ptáčka a M…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    (1963-2018)

    Zachycené světlo

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    akryl, plátno, 2005, 185 x 165 cm, sign. LD Vl. Kafka 2005, klínový rám, nádherná ukázka Kafkovy symbolicky expresivní malby, v tomto případě stejně vitální jako byl autor sám, rovněž poškození na několika místech plátno jako by odráželo malířovy pohnuté životní osudy, na zadní straně popsáno autore…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Kudlanka

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.400 €)

    olej, plátno, 2010, 81 x 100 cm, sign. LD Načeradský, typické vtipné dílo z ruky jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a české grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s iron…

    Aktuální cena: 160.000 CZK (6.400 €)

  • František Říha (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1910-1986)

    Noční nábřeží

    Položka č.: 119

    Vyvolávací cena: 16.500 CZK (660 €)

    olej, sololit, 50 x 33 cm, sign. LD František Říha, vzadu autorský štítek s popisem, studium architektury na ČVUT v Praze, žák prof. C. Boudy, K. Lidického a M. Salcmana na PedF UK tamtéž

    Aktuální cena: 16.500 CZK (660 €)

    (1910-1986)

    Stroj

    Položka č.: 118

    Vyvolávací cena: 11.500 CZK (460 €)

    olej, sololit, 23 x 50 cm, sign. PD František Říha, rám, Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Výrazně se prosadil také jako ilustrátor dětských knih. Člen výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patří, jak bývalí…

    Aktuální cena: 11.500 CZK (460 €)

  • Jánuš Kubíček (Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce))

    (1921-1993)

    Břehy v Rosarveru

    Položka č.: 117

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    olej, tuš, papír, 1962, 49,5 x 30,5 cm, sign. LD Januš Kubíček 62, rám, vzadu nalepen štítek Dílo, razítko ČFVU, na rámu drobné oděrky. Kubíčkův výtvarný názor vykrystalizoval postupně do osobité imaginativní abstrakce. Významné pro něj bylo celoživotní přátelství s Bohumírem Matalem, s nímž a někol…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)