Ota Bubeníček

(1871-1962)

malíř, loutkář, žák J. Mařáka a A. Slavíčka. Od r. 1902 člen Jednoty umělců výtvarných, zastoupen v NG Praha, GHMP, VČG Pardubice, MU Olomouc, AJG Hluboká n.Vltavou

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Bečva

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 69.000 CZK (2.760 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2017 22:00

    olej, plátno, 1908, 50 x 65 cm, sign. PD O. Bubeníček 08, rám, Pohled na krajinu v okolí řeky Bečvy dokazuje autorův smysl pro barevnou kompozici. V obraze převládá jasná zelená paleta, ve které se autorovi podařilo zachytit venkovskou letní atmosféru. Žák J. Mařáka a A. Slavíčka. Od r. 1902 člen J…

    Aktuální cena: 69.000 CZK (2.760 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Blaník z údolí Blanice u Louňovic

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 59.000 CZK (2.360 €)

    olej, plátno, 1942, 57,5 x 78,5 cm, sign. LD O. Bubeníček, rám, Malíř, loutkař, absolvent pražské AVU, člen krajinářské školy prof. J. Mařáka, jehož dílem byl ovlivněn stejně jako tvorbou Antonína Slavíčka či Rudolfa von Ottenfeld. Bubeníčkovým hlavním tématem bylo ztvárnění českého venkova a jeho p…

    Aktuální cena: 59.000 CZK (2.360 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Pohled na Vsetín

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 43.000 CZK (1.720 €)

    olej, plátno, karton, 1907, 35 x 48 cm, sign. LD O. Bubeníček 07, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák prof. J. Mařáka a A. Slavíčka na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 43.000 CZK (1.720 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Zkamenělý zámek na Svratce

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.160 €)

    olej, plátno, karton, 1925, 40 x 45 cm, sign. PD O. Bubeníček, sign. vzadu Ota Bubeníček, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák prof. J. Mařáka a A. Slavíčka na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Juřinka

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    olej, karton, 1912, 32,5 x 24,5 cm, sign. PD O. Bubeníček Juřinka 12, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák prof. J. Mařáka a A. Slavíčka na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.080 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Bříza u Šilerovy hospody

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 23.000 CZK (920 €)

    olej, karton, 1924, 30,5 x 31,5 cm, sign. LD O. Bubeníček 24, sign. vzadu Ota Bubeníček, rám, vzadu autorsky název, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, idylický výjev z českého venkova, ve kterém se autorovi povedlo zachytit svěží atmosféru letního dne těsně před bouřkou. Obraz z dílny …

    Aktuální cena: 23.000 CZK (920 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    olej, karton, 25,5 x 35 cm, sign. PD O. Bubeníček, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák prof. J. Mařáka a A. Slavíčka na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    akvarel, papír, 11,5 x 17 cm, sign. PD O. Bubeníček, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák prof. J. Mařáka a A. Slavíčka na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Mělník

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    tužka, papír, 1909, 17 x 27,5 cm, sign. PD O. B. 27/10 09, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák prof. J. Mařáka a A. Slavíčka na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Mělník

    Položka č.: 29

    tužka, papír, 1909, 17 x 27,5 cm, sign. LD O. B. 25/10 09, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, žák prof. J. Mařáka a A. Slavíčka na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných