Karel Jan Sigmund

(1897-1959)

žák prof. Schöna v Drážďanech, prof. O. Nejedlého v Praze; malíř; věnoval se krajinomalbě, zejména z okolí Heřmanova Městce a Železných hor; s oblibou zachycoval lesní tůně, vrby, lomy a opukové stavby; zúčastňoval se kolektivních výstav pořádaných kulturní radou a výtvarných salonů; zastoupen ve sbírkách Východočeské galerie v Pardubicích, bankovních domů východních Čech a Telecomu v Pardubicích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Karel Jan Sigmund

    (1897-1959)

    Předjaří na Vysočině (Chalupy se stromem)

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (924 €)

    Plánované ukončení: 02. 03. 2017 20:45

    olej, plátno, 80 x 100 cm, sign. PD K.J. Sigmund, rám, na slepém ránu razítko "MINERVA" Odborný závod malířských potřeb Praha 1, Malebná ukázka z díla českého krajináře, jež studoval u prof. Schöna v Drážďanech a později u prof. O. Nejedlého v Praze. Oblíbenými náměty se pro Sigmunda staly lesní in…

    Aktuální cena: 24.000 CZK (924 €)