Karel Jan Sigmund

(1897-1959)

žák prof. Schöna v Drážďanech, prof. O. Nejedlého v Praze; malíř; věnoval se krajinomalbě, zejména z okolí Heřmanova Městce a Železných hor; s oblibou zachycoval lesní tůně, vrby, lomy a opukové stavby; zúčastňoval se kolektivních výstav pořádaných kulturní radou a výtvarných salonů; zastoupen ve sbírkách Východočeské galerie v Pardubicích, bankovních domů východních Čech a Telecomu v Pardubicích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Karel Jan Sigmund

    (1897-1959)

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 02. 03. 2018 12:43

    olej, deska, 48 x 64 cm, sign. PD K. J. Sigmund, rám, malba lehce poškrábaná, rám poškozen, žák prof. Schöna v Drážďanech, prof. O. Nejedlého v Praze

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: ID605 Historie příhozu