• Václav Bláha

    Čekání na vodu

    Položka č.: 19445

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (54 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    Aktuální cena: 1.400 CZK (54 €)

  • Naděžda Plíšková

    (1934-1999)

    Malé erotické jablíčko z cyklu Erotikon

    Položka č.: 19553

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (212 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    suchá jehla, lept, 1973, 64,5 x 49,5 cm, sign. PD Naděžda Plíšková, autorský tisk, při okrajích mírně pokrčený papír, žákyně prof. V. Silovského a K. Součka na AVU v Praze, K. G. Müllera na Hochschule für Graphik und Buchkunst v Lipsku, členka SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.500 CZK (212 €)

  • Jiří Šalamoun

    Sv. Jeroným

    Položka č.: 19441

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (147 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    litografie, 1981, 29,6 x 40,9 cm, sign. DU Jiří Šalamoun 81, žák prof. V. Silovského a V. Pukla na AVU v Praze, prof. A. Kapra a G. K. Müllera na Vysoké škole grafiky a knižního umění v Lipsku, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.800 CZK (147 €)

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    Jezdec (Don Quijote)

    Položka č.: 19518

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.693 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    olej, karton, 1973, 48,5 x 69 cm, sign. LD K. Souček 73, rám, významný český autor, člen legendární Skupiny 42, který byl posléze i rektorem pražské AVU (do r. 1969). Je ceněný pro svou expresivní abstrakci, jejímž skvělým příkladem je i nabízená položka zobrazující jeden z příběhů Dona Quijota. Výb…

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.693 €)

  • Jiří (Georg) Dokoupil

    Dunlop

    Položka č.: 19395

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.270 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    akryl, papír, plátno, 1991, 32 x 21 cm, sign. LD Dokoupil 91, rám

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.270 €)

  • Max Ernst

    (1891-1976)

    Ptáci v nebezpečí

    Položka č.: 19400

    Vyvolávací cena: 125.000 CZK (4.808 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    koláž, lept, akvatinta, 1975, 30 x 25 cm, sign. PD Max Ernst, 2 250, č. X/XXX, z cyklu Ptáci v nebezpečí, soupis S. Lepien, listy z tohoto cyklu uvedeny v monografii E. Petrová Max Ernst, Odeon 1993, vytiskl G. Visat, Paříž, na rámu drobné oděrky

    Aktuální cena: 125.000 CZK (4.808 €)

  • Vladimír Komárek

    Zátiší s hroznovým vínem

    Položka č.: 19521

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (154 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    suchá jehla, 1984, 44 x 34,5 cm, sign. DU VKomárek 84, rám, č. 7/100, žák prof. K. Mináře na AVU v Praze a K. Štipla na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar a SČVU

    Aktuální cena: 4.000 CZK (154 €)

  • Jan Konůpek

    Zjevení

    Položka č.: 19566

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (174 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    tužka, papír, 1925, 39,5 x 26,8 cm, PD monogr. KpK 25, ilustrace k básni O. Březiny, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 4.500 CZK (174 €)

  • Jan Kodet

    (1910-1974)

    Položka č.: 19420

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (577 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    mosaz na dřevě, 1967, 43,5 x 30 cm, sign. DU Jan Kodet 67, vzadu popsáno autorem, žák prof. K. Dvořáka na VŠUP v Praze, poté prof. O. Španiela na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 15.000 CZK (577 €)

  • Vojtěch Sedláček

    (1892-1973)

    Cikáni na cestě

    Položka č.: 19522

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (347 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    tuš, papír, 31,8 x 44,5 cm, sign. PD Voj Sedláček, rám, žák prof. J. Loukoty, J. Preislera a M. Švabinského, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 9.000 CZK (347 €)

  • Otto Gutfreund

    (1889-1927)

    Položka č.: 19362

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (962 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    bronzový reliéf, 1919, 26,5 x 16,5 cm, pozdější odlitek, studium na keramické škole v Bechyni, poté žák prof. J. Drahoňovského na AVU v Praze a E. A. Bourdella na Grande Chaumiére v Paříži

    Aktuální cena: 25.000 CZK (962 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Krajina s cestou

    Položka č.: 19359

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    olej, sololit, 22,5 x 32,8 cm, sign. PD F. Gross, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

  • Slavoj Kovařík

    (1923-2003)

    Abstraktní motiv

    Položka č.: 19314

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (250 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    olej, koláž, tuš, tempera, papír, 1986, 43 x 59,5 cm, sign. PD S. Kovařík 86, rám, žák prof. E. Filly, člen skupin SČVU, Parabola a Konfrontace

    Aktuální cena: 6.500 CZK (250 €)

  • Jindřich Štreit

    Pár (PF 1989)

    Položka č.: 19312

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (70 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    fotografie, 1988, 10,6 x 14,8 cm, sign. vzadu Jindra ze Sovince, žák prof. L. Ruska, Z. Přikryla, L. Jalůvky a J.Jemelkové na PedF UP v Olomouci, člen sdružení Q, Spolku olomouckých výtvarníků, Aktivu volné fotografie při Pražském domě fotografie, UB

    Aktuální cena: 1.800 CZK (70 €)

  • Oscar Dominguez

    (1906-1957)

    Položka č.: 19288

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.731 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    litografie, 47,7 x 32 cm, sign. LD Dominguez, rám, č. 50/200, evidováno v katalogu: Guilde internationale de la Gravure, Geneve - Paris, pod č. 179

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.731 €)

  • Různí autoři

    Hory a řeky v Československu

    Položka č.: 19287

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (385 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    soubor 15 grafických tisků, 1932, vše sign., A.J. Alex, G. Angyal, C. Bouda, P. Dillinger, H. Hönich, A. Majer, A. Nauman, W. Nowak, V. Silovský, V. Stretti, A. Moravec, T. F. Šimon, M. Švabinský, K. Vik, J.C. Vondrouš, vydalo Státní nakladatelství v Praze, 1932 v nákladu 400 výtisků, lehce zažloutl…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (385 €)

    Hornatá krajina

    Položka č.: 19231

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (500 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    Aktuální cena: 13.000 CZK (500 €)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Pocta MAxu Ernstovi

    Položka č.: 19209

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.347 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    tužka,akvarel, papír, 1930, žák prof. Kysely na UMPRUM v Praze, člen Skupiny 42, UB, SČUG Hollar a Radar

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.347 €)

  • Jan Sytař

    (1976)

    Položka č.: 19200

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (231 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    akryl, plátno, 2007, 59,5 x 49 cm, sign. vzadu Sytař 07, vzadu nalepen štítek: Vystaveno v galerii Dolmen, studium na Zlínské škole umění ve Zlíně, žák M. Mainera na FAVU VUT v Brně

    Aktuální cena: 6.000 CZK (231 €)

  • Rudolf Němec

    (1936-2015)

    Tvary

    Položka č.: 19182

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    monotyp, 1978, 43 x 32,3 cm, sign. PD Rudolf Němec 78, rám, autorský tisk, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Křižovnické školy čistého humoru bez vtipu

  • Pavel Horák

    Pocta Spěváčkovi

    Položka č.: 19175

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (58 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    akryl, plátno, 2012, 80 x 100 cm, sign. vzadu Pavel Horák 12, vzadu popsáno autorem

    Aktuální cena: 1.500 CZK (58 €)

  • Richard Šácha

    Kopec

    Položka č.: 19169

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (74 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    akryl, plátno, 2009, 85 x 85 cm, sign. LD Šácha 09, vzadu popsáno autorem

    Aktuální cena: 1.900 CZK (74 €)

  • Neznámý autor (Japonsko)

    Samuraj

    Položka č.: 19073

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (39 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    japonský dřevoryt, 33,3 x 23,4 cm, značeno razítkem dílny, zažloutlý, pokrčený a při okrajích lehce poškozený papír

    Aktuální cena: 1.000 CZK (39 €)

  • Neznámý autor (Japonsko)

    Bojovník

    Položka č.: 19070

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    japonský dřevoryt, 35,5 x 23,5 cm, značeno razítkem dílny, na několika místech poškozeno

  • Neznámý autor (Japonsko)

    Samuraj s mečem

    Položka č.: 19586

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    japonský dřevoryt, 34,5 x 24 cm, značeno razítkem dílny, japonský dřevoryt, přeložený, místy poškozený papír

  • Ivan Komárek

    Pár

    Položka č.: 19058

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (89 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    polystyren, plexisklo, 1998, 14 x 22 cm, sign. DU I. Komárek , žák prof. J. Smetany na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 2.300 CZK (89 €)

  • Ivan Komárek

    Výhled z okna

    Položka č.: 19057

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (77 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    sign. DU I. Komárek , 2004, 14 x 18,5 cm, sign. vzadu I. Komárek 2004, žák prof. J. Smetany na AVU v Praze, člen SVU Mánes a Nového sdružení pražských umělců

    Aktuální cena: 2.000 CZK (77 €)

  • Prokop Jizerský

    Jizera nad mladoboleslavským jezem

    Položka č.: 19055

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    olej, karton, 1962, 30 x 40 cm, sign. PD Prokop Jizerský 62, rám, na rámu oděrky

  • Antonín Hamsík

    Diagonální akt

    Položka č.: 19048

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (135 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    art protis, 95 x 130 cm, sign. vzadu Antonín Hamsík, vzadu popsáno autorem

    Aktuální cena: 3.500 CZK (135 €)

  • Anna Staritski

    (1908-1981)

    Položka č.: 19039

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (731 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    kombinovaná technika, 65 x 51,5 cm, sign. PD Staritski, rám, č. 4/15

    Aktuální cena: 19.000 CZK (731 €)