Ivana Lomová

Narozena 22. 11. 1959 v Praze studium na Fakultě architektury ČVUT Praha (1978-83). Od roku 1984 publikovala kresby v novinách a časopisech, ilustrovala více než 25 knih, zejména pro děti a mládež, napsala a nakreslila komiksový seriál pro děti, pracovala pro kreslený film. Volná kreslířská a grafická tvorba, zprvu v duchu tzv. české grotesky, s nadsázkou komentuje společenskou situaci a její vliv na psychiku jedince; postupně se emancipuje od ironie a získává hlubší existenciální vyznění. Významným tématem je paměť, vzpomínky, společenské a rodinné rituály, vztahy mezi blízkými lidmi, postoje a očekávání vyplývající z genderových rolí. Samota a složitost vztahů mezi mužem a ženou. (zdroj: lomova.com)

  • Ivana Lomová

    Ženy - lodě

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:44

    akvarel, papír, 1995, 29,1 x 40,5 cm, sign. DU Ivana Lomová 95, antiqari.at Radhošťská, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Ivana Lomová

    Pondělí, úterý, středa,...

    Položka č.: 232

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 19:51

    litografie, 1995, 43,5 x 45 cm, sign. DU Ivana Lomová 1995, č. 54/57, PD napsáno: tisk J. Tůma, Praha, LD slepotisková značka papíru Fabriano, papír nepatrně ohmataný, antiqari.at Radhošťská, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)

  • Ivana Lomová

    Série 6 ks litografií Cvičení

    Položka č.: 75

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 15. 04. 2024 18:43

    litografie, 2018, 9 x 13,1 cm, sign. PN/LN/UN Ivana Lomová , autorský tisk, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové, členka Nového sdružení pražských umělců a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)