Alois Kalvoda

(1875-1934)

V roce 1900 podnikl společně se sochařem Josefem Mařatkou cestu do Paříže a v následujícím roce navštívil Mnichov. Obě tyto cesty přispěly k zásadnímu zvratu v jeho umělecké tvorbě. Opustil náladovou krajinomalbu a jeho dílo se utvářelo pod vlivem secesního symbolismu a impresionismu. Kalvoda o umění také přednášel, psal recenze výstav, v letech 1909 – 1912 působil jako redaktor časopisu Dílo. Vzpomínky na léta studií na Akademii publikoval v knihách Přátelé výtvarníci (1929) a Vzpomínky (1932).

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Zima na Vysočině

    Položka č.: 157

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2019 15:00

    olej, karton, 25 x 28 cm, sign. PD Al. Kalvoda, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. E. Mařáka na AVU v Praze, člen JUV, SVU Mánes a SVUM

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

    Odhadní cena: 28 000 - 31 000 Kč CZK