Výtvarné umění 19. - 21. století (162. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 13. 12. 2018 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 14. 12. 2018

  • Antonín Balšánek

    (1865-1921)

    Interiér kostela

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Ukončení prvního podání: 13. 12. 2018 15:00

    akvarel, papír, 1894, 35,5 x 21,5 cm, sign. PD Balšánek 94, rám, profesor na české technice v Praze a významný architekt přelomu 19. a 20. století byl také zdařilým kreslířem akvarelových architektonických studií

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Karel Liebscher

    (1851-1906)

    Čertovo jezero na Šumavě

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    kombinovaná technika, 25 x 19 cm, sign. LD K. Liebscher, rám, studium na vídeňské škole prof. Lichtenfelsa

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Antoš Frolka

    (1877-1935)

    Krojovaná žena s nůší

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    akvarel, karton, 43 x 27 cm, sign. LD A. Frolka, rám

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Na cestě

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    olej, plátno, okolo roku 1750, 75 x 88 cm, rám, restaurováno, velmi pravděpodobně holandská škola, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

  • Oldřich Blažíček

    (1887-1953)

    V ohradě

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    kombinovaná technika, papír, 17,5 x 20 cm, na původní paspartě značeno Oldřich Blažíček, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze, žák H. Schweigera na AVU tamtéž, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Oldřich Blažíček

    (1887-1953)

    Zátiší s ovocem

    Položka č.: 6

    olej na dřevěné desce, 28,5 x 38,5 cm, sign. PD O Blažíček, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na VŠUP v Praze, žák H. Schweigera na AVU tamtéž, člen SVU Mánes

    Poslední dražitel: ID6698 Historie příhozu

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Chalupy v krajině

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Chalupy ve vsi

    Položka č.: 8

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    olej, malířská lepenka, 36 x 51,5 cm, sign. PD O Bubeníček, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 21.500 CZK (860 €)

    olej, karton, 34 x 49 cm, sign. PD O Bubeníček, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 21.500 CZK (860 €)

  • Eduard Grieben

    (1813-1870)

    Motiv z pohoří Hunsrück- Gerolstein in der Eifel

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    olej, plátno, 36 x 57 cm, LD monogr. EG, rám, restaurováno, rentoilováno, vzadu štítky s popisem, E. Grieben byl krajinář a rytec, člen Akademie v Berlíně. S požitkem maloval opuštěné krajiny. Zastoupen v Národní galerii v Berlíně. , antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Emanuel Hosperger

    (1891-1984)

    Moře

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, plátno, 1928, 43 x 128 cm, sign. LD. M. Hosperger 1928, rám, vzadu na slepém rámu připsáno číslo 5, pravděpodobně připsáno během instalace výstavy, rám mírně poškozen, žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Jaroslav Šetelík

    (1881-1955)

    Položka č.: 12

    Vyvolávací cena: 68.000 CZK (2.720 €)

    olej, plátno, 75 x 100 cm, sign. PD Jaroslav Šetelík, rám, vpravo dole poškozená malba, antiqari.at Radhošťská, žák E. K. Lišky na UMPRUM, prof. R. Ottenfelda na AVU v Praze, člen UB a Krasoumné jednoty

    Aktuální cena: 68.000 CZK (2.720 €)

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Starý přístav v Amsterodamu

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 170.000 CZK (6.800 €)

    olej, plátno, 60 x 60 cm, sign. LD T. F. Šimon, rám, vzadu signováno a autorský název; konzultováno a ověřeno vnukem autora, Petrem Šimonem. Krásná olejomalba z díla předního českého grafika, který svoji tvorbou navázal na tradici a slávu Václava Hollara. Své nadání zachytit atmosféru předních evro…

    Aktuální cena: 170.000 CZK (6.800 €)

  • Karel Sigmund

    (1897-1959)

    Lovecké zátiší

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    olej, dřevěná deska, 98 x 117 cm, sign. LD K. Sigmund, rám, malba místy poškozena

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Zima na Vysočině

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Jan Slavíček

    (1900-1970)

    Česká krajina

    Položka č.: 16

    olej, překližka, 50,5 x 75 cm, sign. LD J. Slavíček, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Preislera, M. Švabinského, V. Nechleby a O. Nejedlého, člen Umělecké besey, SČVU

  • Karol Sovánka

    (1883-1961)

    Jelen

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    olej, plátno, 55 x 65 cm, sign. LD K. Sovánka, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)

  • Richard Wiesner

    (1900-1972)

    Dívka čtoucí dopis

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 58.000 CZK (2.320 €)

    olej, plátno, 1959, 90 x 113 cm, sign. LN Wiesner 59, rám, pro Wiesnerovu figurální tvorbu se stal zlomovým obrazem autoportrét z roku 1934, který svojí spontánností stál na začátku autorovy figurální tvorby. V následujících letech se Wiesner věnoval portrétům a hlavním námětem se staly především že…

    Aktuální cena: 58.000 CZK (2.320 €)

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Mladý Pablo Picasso

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    olej, papír, 22 x 17 cm, sign. LD Chaba, rám, soukromé studium

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Villon

    Položka č.: 20

    kombinovaná technika, 1981, 34,5 x 19 cm, sign. PD Jan Bauch 1981, rám, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Poslední dražitel: ID620 Historie příhozu

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    Tři postavy

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    tuš, akvarel, koláž, papír, 40,8 x 32,8 cm, koláže ze sci fi filmu Divoká planeta, scénář Roland Topor a René Laloux. Autor je známým francouzským umělcem, který dočasně pobýval v Československu a během svých výstav zanechal část své práce i v Praze., antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    V běhu

    Položka č.: 22

    tuš, akvarel, koláž, papír, 39,8 x 31,7 cm, koláže ze sci fi filmu Divoká planeta, scénář Roland Topor a René Laloux. Autor je známým francouzským umělcem, který dočasně pobýval v Československu a během svých výstav zanechal část své práce i v Praze., antiqari.at Radhošťská

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    Debata

    Položka č.: 23

    tuš, akvarel, koláž, papír, 28, 5 x 42 cm, rám

  • Ladislav Novák

    (1925-1999)

    Les souvenirs

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    kombinovaná technika, kresba, papír, 27,7 x 55,5 cm, člen TT klubu, člen Sdružení Q

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Ladislav Novák

    (1925-1999)

    Portrét Merlíny

    Položka č.: 25

    kombinovaná technika, kresba, papír, 59 x 41,5 cm, člen TT klubu, člen Sdružení Q

  • Jiří Rada

    (1929-2011)

    Božkov II. (Vzpomínka na r. 64)

    Položka č.: 26

    olej, plátno, 80 x 92 cm, sign. LD J. Rada, rám, tématem řady Radových obrazů je krajina a tak by mohl autor být snadno řazen mezi krajináře. Často ztvárňoval zahrady, venkovské domy nebo koruny stromů. Také valérům šedé, modré a zelené zůstává autor věrný. Tato opakující barevnost se stává pro obra…

  • Jiří Rada

    (1929-2011)

    Tání (z cyklu Probuzená krajina)

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    olej, plátno, 1969, 65 x 70 cm, sign. PD J. Rada 69, rám

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

  • Vladimír Jarcovják

    (1924-2007)

    Dialog červených mraků

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    olej, plátno, 1984, sign. DU Jarcovják 84, rám, v díle V. Jarcovjáka hrála vždy hlavní roli barva, kterou se snažil měnit na výrazovou i obsahovou kvalitu. I tento obraz je barevnou výpovědí s duchovní náplní, přičemž každá barva má svou působnost s hlubším obsahem. V díle Vladimíra Jarcovjáka se ča…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Jiří Načeradský

    Zrzka

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    akvarel, pastel, tužka, papír, 2004, 42 x 29,5 cm, sign. PD Načeradský 2004, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka v dešti

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    akvarel, tuš, papír, 2003, 45 x 62,5 cm, sign. LD Načeradský 2003, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: ID693 Historie příhozu