František Gross

(1909-1985)

  • František Gross

    (1909-1985)

    Dvorek v Libni

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    olej, plátno, 1945, 38 x 52 cm, sign. PD F.Gross 45, rám, přiložen posudek MUDr. Jana Vykoukala, malíř města, především urbanistické periferie - organismu, jež dokáže v jeho dílech růst, stárnout i umírat. Syn továrního úředníka a rodák z Nové Paky, jejíž scenérie viděné z okna se mu nejvíce vryly d…

    Aktuální cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    Odhadní cena: 500 000 - 700 000 CZK

  • František Gross

    (1909-1985)

    Hlava I.

    Položka č.: 236

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    monotyp, 1944, 13 x 9 cm, sign. PD F. Gross 44, rám, autor byl členem Skupiny 42, skupiny RADAR, a v 60. letech Československo úspěšně reprezentoval na Benátském bienále. Jeho magickorealistická malba z válečných let i pozdější malba s geometrickými prvky patří k vrcholům soudobého tuzemského umění.…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 CZK