Karel Toman

(1931-2000)

žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; grafik, ilustrátor; zpočátku se zaměřoval na techniku dřevorytu a barevnou litografii, zpracovával různé figurální a historické náměty týkající se dobových armádních stejnokrojů 18. a 19. století; věnoval se známkové tvorbě (např. tři série s historickou poštovní tematikou, 1977, 1981 a 1988), exlibris, časopisecké i knižní ilustraci (přes 60 titulů); ilustroval literaturu dobrodružnou, historickou, sci-fi; ve volné tvorbě se vyjadřoval litografií, malbou a zejména perokresbou s groteskními, fantazijními, pohádkovými a strašidelnými motivy; spolupracoval s řadou časopisů - ABC, Co vás zajímá, Zpravodaj Klubu vojenské historie, Militaria, Střelecká revue, Střelecký magazín, kde byly uveřejňovány vystřihovánky pro děti s náměty vojáků historických armád; byl sběratelem exlibris; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, GVU v Havlíčkově Brodě, KGVU ve Zlíně a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2007, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2007)

SEZNAM AUTORŮ


  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Husar

    Položka č.: 25

    Vyvolávací cena: 2.300 CZK (92 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2019 10:24

    litografie, 1977, 49 x 39,5 cm, sign. PD KarelToman 77, autorský tisk, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.300 CZK (92 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Husaři

    Položka č.: 183

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2019 13:02

    litografie, 29,7 x 55,7 cm, sign. PD KarelToman , autorský tisk, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Terč

    Položka č.: 184

    Vyvolávací cena: 2.100 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2019 13:03

    litografie, 1982, 43,5 x 32,5 cm, sign. PD KarelToman 82, autorský tisk, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Jízda na kohoutovi

    Položka č.: 185

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2019 13:04

    litografie, 1982, 49 x 42 cm, sign. PD KarelToman 82, č. 2/42, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Kejklíř

    Položka č.: 444

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    Plánované ukončení: 31. 01. 2019 17:23

    litografie, 1980, 46,5 x 34,3 cm, sign. PD K Toman 80, pasparta, č. 41/45, žák prof. V. Sychry a V. Pukla na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook