Cyril Bouda

(1901-1984)

žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy; malíř, grafik, ilustrátor; působil také jako profesor UK, když předtím působil jako asistent prof. T. F. Šimona a šest let pak vyučoval kreslení na Vysoké škole architektury a pozemního stavitelství; těžištěm tvorby je volná grafika a ilustrace, ale tvořil také vitráže, tapiserie, knižní vazby, známky, ex libris aj.; ilustroval mj. Andersenovy pohádky, Celliniho Vlastní životopis, knihy A. Branalda aj.; jen do roku 1974 namaloval 344 olejů a temper, realizoval víc jak 1000 grafických listů, ilustroval a upravil 675 knih, nakreslil 15 plakátů, navrhl 1 bankovku, podle jeho návrhů bylo provedeno 49 vitráží a jedna mozaika, utkáno 9 gobelínů, natočen jeden kreslený film, vydáno 52 poštovních známek (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998; internet)

SEZNAM AUTORŮ


  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Postava muže

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 02. 04. 2019 16:40

    dřevoryt, 1921, 9,8 x 6,4 cm, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Vlny a maják

    Položka č.: 128278

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 26. 03. 2019 13:10

    litografie, 21,4 x 14,7 cm, sign. PD C. Bouda, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Noty

    Položka č.: 218798

    Vyvolávací cena: 1 CZK (1 €)

    Plánované ukončení: 28. 03. 2019 13:15

    litografie, 1958, 16 x 10,5 cm, sign. PD C. Bouda, PF 1959, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1 CZK (1 €)

    Poslední dražitel: ID5088 Historie příhozu

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Tisk (Ex Libris Cyril Bouda)

    Položka č.: 228878

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 01. 04. 2019 22:18

    lept, 6,7 x 2,7 cm, sign. DU C. Bouda, pasparta, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Hudební motiv

    Položka č.: 217665

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 02. 04. 2019 23:42

    zinkografie, 7,5 x 10,5 cm, PU značeno CBouda, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Dirigent

    Položka č.: 233237

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 16. 04. 2019 16:53

    litografie, 18,8 x 12,6 cm, sign. PD C Bouda, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Akt v zahradě (Pohled na Pražský hrad)

    Položka č.: 233238

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 16. 04. 2019 16:54

    lept, 18,5 x 8 cm, sign. PD C Bouda, č. 143/190, antiqari.at Radhošťská, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Pařížský motiv

    Položka č.: 233239

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 16. 04. 2019 16:55

    litografie, 6,6 x 12,5 cm, sign. PD C Bouda, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook