Jiří Načeradský

  • Jiří Načeradský

    Deset úředníků

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    akvarel, pastel, tuš, papír, 1991, 42 x 30 cm, sign. PN Načeradský 91, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jiří Načeradský

    Tanec

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    akvarel, tuš, papír, 2004, 29,5 x 41 cm, sign. vzadu Načeradský, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

  • Jiří Načeradský

    Tělo

    Položka č.: 128

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    akvarel, tuš, papír, 41,5 x 59 cm, sign. PD Načeradský, oboustranná kresba, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Jiří Načeradský

    Dvě dívky

    Položka č.: 129

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    tuš, papír, 1963, 41,3 x 60,1 cm, sign. PD Načeradský 29. 11. 63, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Jiří Načeradský

    Postavy

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    tuš, akvarel, papír, 2007, 65,5 x 50 cm, sign. Načeradský Jiří 2007, oboustranná malba, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Jiří Načeradský

    Tři divoženky

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    akryl, lepenka, sololit, 1985, 70 x 52 cm, sign. PD Načeradský 85, rám, silně dynamická práce z cyklu akrylových maleb, kterým se tento klasik českého umění šedesátých let v roce 1986 prezentoval v dnes již legendární brněnské Galerii Na bidýlku, kde představil svůj návrat od přísně geometrizovaných…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Jiří Načeradský

    Dvě ležící

    Položka č.: 132

    akryl, lepenka, sololit, 1985, 70 x 52 cm, sign. PD Načeradský 85, rám, tato druhá práce z cyklu akrylových maleb představuje vydařenou ukázku Načeradského redukování ženských těl do geometrických forem. Podobnými expresivními malbami s mistrovskou výtvarnou zkratkou se autor opakovaně představil na…

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    olej, plátno, 2005, 31 x 43 cm, sign. PD Načeradský 2005, ukázka z díla jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a České grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s ironickým až …

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    olej, plátno, 2013, 66 x 80 cm, sign. PD Načeradský 2013, malíř Nové figurace a člen Volného sdružení 12/15, Pozdě ale přece – od roku 1957 do roku 1963 studoval na pražské Akademii výtvarného umění u profesora Vlastimila Rady. Na půdu akademie se vrátil o dvě desítky let později jako profesor ateli…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)