Andrej Bělocvětov

(1923-1997)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Abstraktní motiv

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    olej, plátno, karton, 1947, 25 x 18 cm, sign. DU Bělocvětov 1947, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Položka č.: 124

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    olej, akryl, karton, 1972, 44,5 x 32,5 cm, sign. NU Bělocvětov 72, rám, expresivní abstrakce významného představitele české poválečné malby, který byl na pražskou AVU přijat jako mimořádný talent bez zkoušek, avšak studium sám opustil. Stal se členem první tvůrčí skupiny Máj 57, v níž zaujímal respe…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Podzim

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    olej, akryl, karton, 1973 - 4, 42 x 48 cm, sign. LN Bělocvětov 73 - 4, rám, hodnotná práce z autorova expresivního období, které následovalo těsně po zániku skupiny Máj 57. Autor byl jedním z představitelů řádu pollockovské malby, která byla v českém prostředí raritním formálním odvětvím exprese. Ma…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Akty (Oboustranná kresba)

    Položka č.: 209

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    tuš, papír, 38 x 28 a 33 x 26 cm, sign. PD Bělocvětov, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Akty (Oboustranná kresba)

    Položka č.: 210

    tuš, papír, 36 x 24 a 30 x 22 cm, sign. DU Bělocvětov, rám, mírně zažloutlý papír, na papíře skvrnky, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj