Andrej Bělocvětov

(1923-1997)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2019 15:00

    olej, akryl, karton, 1974, 49 x 48 cm, sign. PD Bělocvětov 74, rám, malíř Andrej Bělocvětov prokázal svůj talent již v brzkém mládí. Na Akademii výtvarných umění v Praze byl přijat bez zkoušek a v 17 letech se stal hostem Umělecké besedy. V mládí maloval krajiny a zátiší, v nichž kladl důraz předevš…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    Odhadní cena: 75 000 - 83 000 Kč CZK

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Akty (Oboustranná kresba)

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 24. 04. 2019 22:35

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Akty (Oboustranná kresba)

    Položka č.: 93

    Plánované ukončení: 24. 04. 2019 22:40

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Portrét chlapce

    Položka č.: 229875

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 22. 04. 2019 15:10

    tuš, uhel, papír, 1986, 30,8 x 23,5 cm, sign. LD Bělocvětov 86, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Akt mladé ženy

    Položka č.: 204207

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 22. 04. 2019 15:15

    tuš, papír, 29,6 x 21 cm, sign. PD Bělocvětov, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: ID6775 Historie příhozu

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Vychrtlý pes

    Položka č.: 204202

    Plánované ukončení: 22. 04. 2019 15:20

    uhel, papír, 21 x 29,7 cm, sign. PD Bělocvětov, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Portrét ženy

    Položka č.: 217015

    Plánované ukončení: 23. 04. 2019 15:05

    tužka, papír, 1975, 29,6 x 21 cm, sign. LN Bělocvětová 75, znečištěný papír se skvrnami, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Portrét v čepici

    Položka č.: 217045

    Plánované ukončení: 23. 04. 2019 15:10

    tužka, papír, 1980, 29,6 x 20,9 cm, sign. PD Bělocvětov 80, znečišěný papír, zažloutlý, Antikvariát Dlážděná, žák J. Solara na Státní grafické škole v Praze, prof. V. Rady a E. Mináře na AVU tamtéž, člen skupiny Máj

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Položka č.: 233814

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:14

    olej, akryl, karton, 1972, 44,5 x 32,5 cm, sign. NU Bělocvětov 72, rám, expresivní abstrakce významného představitele české poválečné malby, který byl na pražskou AVU přijat jako mimořádný talent bez zkoušek, avšak studium sám opustil. Stal se členem první tvůrčí skupiny Máj 57, v níž zaujímal respe…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Andrej Bělocvětov

    (1923-1997)

    Podzim

    Položka č.: 233815

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2019 18:15

    olej, akryl, karton, 1973 - 4, 42 x 48 cm, sign. LN Bělocvětov 73 - 4, rám, hodnotná práce z autorova expresivního období, které následovalo těsně po zániku skupiny Máj 57. Autor byl jedním z představitelů řádu pollockovské malby, která byla v českém prostředí raritním formálním odvětvím exprese. Ma…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)