František Burant

(1924-2001)

studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes; malíř, grafik, sklář; patří do širokého proudu umělců generace, která svůj nástup prožila opožděně díky válečným událostem; 1941 - 1945 byl úředníkem v pivovaru, dělníkem ve slévárnách a textilce; následovala studia; 1951 - 1960 byl asistentem prof. Kaplického, poté odborný asistent pro obor sklářského výtvarnictví na VŠUP, 1969 - 1981 docentem VŠUP, 1982 profesorem; tvorba představuje figurální a krajinné motivy, motýly, můry, transponuje principy grafiky do skla; jde ve značné míře o monumentální realizace, při kterých se zaměřil na různé technologie úpravy skla; grafika je naopak komorního rázu, často tištěná v malých nákladech; nezanedbatelnou součástí díla jsou ilustrace, vystavoval s UB; svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, GHMP, v krajských GVU a v soukromých sbírkách v zahraničí (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • František Burant

    (1924-2001)

    Soubor šesti suchých jehel

    Položka č.: 976

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 24. 05. 2019 09:37

    bibliofilie, 6x původní signovaná suchá jehla Fr. Burant, bez nakl. údajů, 1998, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • František Burant

    (1924-2001)

    Svědectví kříže

    Položka č.: 299

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 10x sign. suchá jehla Fr. Burant, vyd. Karel Žižkovský a Josef Runštuk v nakl. KGB (Kniha, Grafika, Bibliofilie), 1995, ex. 85/100, Edice Biblos, sv. 36, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, č…

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: ID6050 Historie příhozu