• IKONA

    Pokrov přesvaté Bohorodice

    Položka č.: 100

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    malba na dřevě, pol. 19. století, 40 x 34,5 cm, ikona zobrazuje svátek Přesvaté Bohorodice Ochránkyně, který je jedním z velkých svátků řeckokatolické a pravoslavné církve. Svátek byl zaveden na základě zjevení Bohorodice svatému Ondřeji Konstantipoloskému v polovině 10. století. Bohorodice se zjevi…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • IKONA

    Svatý Mikuláš

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    malba na dřevě, pol. 19. století, 26,5 x 23 cm, ikona vyobrazuje ústřední postavu sv. Mikuláše v doprovodu dvou světců s přípisy. Malba vykazuje prvky byzantského stylu. Pravost a autenticita ověřena PhDr. Hlaváčkovou, poškozeno, malba místy sedřena

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • IKONA

    Bohorodička

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    malba na dřevě, 19. století, 35,6 x 31,3 cm, ikona Bohorodičky zobrazuje tzv. typ Panny Marie Kazaňské, která je doprovázena archanděly Michaelem a Gabrielem. Pravost a autenticita ověřena PhDr. Hlaváčkovou, poškozeno, malba místy sedřena

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • IKONA

    Kristus v předpeklí

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    malba na dřevě, pol. 19. století, 35,8 x 31,5 cm, ikona zobrazje dvanáct nejdůležitějších pravoslavných svátků s ústředním motivem Krista v předpeklí, který osvobozuje starozákonní spravedlivé a Adama s Evou. Scénu lemuje vyobrazení dvanácti scén převážně mariánské a kristologické ikonografie. Jedno…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

    Odhadní cena: k CZK

  • IKONA

    Madona

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    malba na dřevě, 17. - 18. století, 44,3 x 36,3 cm, velmi zdařilá malba Panny Marie s Kristem v původním stavu, přetřená pozdější metalickou olifou a doplněna biskupovými přípisy. Pravost a autenticita ověřena PhDr. Hlaváčkovou, poškozeno, malba místy sedřena

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • IKONA

    Staroobřadský kříž

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    malba na dřevě, vsazen kovový reliéfní kříž, malba pol. 19. století, původní odlitek kříže 17. - 18. století, 35 x 30 cm, ústředním motivem pravoslavné ikony je tzv. staroobřadský kříž s námětem ukřižovaného Krista v doprovodu světců a kardinálních ctností. Kříž byl jako liturgický předmět adjustová…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Poslední dražitel: ID1057 Historie příhozu

Facebook