Výtvarné umění 19. - 21. století (163. aukce) - sálová část

aukce se uskuteční ve čtvrtek 21. února 2019, v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 200 m od Aukční síně Vltavín od 18:45 hodin.

Předaukční výstava bude probíhat od 11. 2. 2019 do 21. 2. 2019 od 10-12, 13-18 hodin.

První podání nebo-li limitování probíhá až do 21. 2. 2019 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 22. 2. 2019

SEZNAM AUTORŮ


  • Nigérie

    Obličejová maska

    Položka č.: 460

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    kolorované dřevo, 20. století, v. 30 cm, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID4366 Historie příhozu

  • Yoruba, Nigérie

    Figura předkyně

    Položka č.: 461

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    patinované dřevo, 20. století, v. 74 cm, ve spodní části hodně prožráno od termitů, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Fang, Gabun

    Figura předkyně

    Položka č.: 462

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    patinované dřevo, 20. století, v. 64 cm, dírky po červotoči, posouzeno Mgr. Janou Jirouškovou, CSc.

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Tři krysy v kleci

    Položka č.: 463

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1979, 27,4 x 20,2 cm, sign. DU Janíček 79, č. 9/50, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

    Poslední dražitel: ID6891 Historie příhozu

  • James Janíček

    (1935)

    Podíváme se ti na zoubek

    Položka č.: 464

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1989, 48,3 x 32,8 cm, sign. DU Janíček 89, č. 1/50, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Dva muži

    Položka č.: 465

    Vyvolávací cena: 2.600 CZK (104 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1985, 38 x 32,8 cm, sign. DU Janíček 85, č. 1/50, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Babylon

    Položka č.: 466

    Vyvolávací cena: 2.700 CZK (108 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1988, 35,7 x 29,3 cm, sign. DU Janíček 88, č. 9/80, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 2.700 CZK (108 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Křeslo

    Položka č.: 467

    Vyvolávací cena: 2.700 CZK (108 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1986, 48,7 x 32,6 cm, sign. DU Janíček 86, č. 18/55, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 2.700 CZK (108 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Hlava

    Položka č.: 468

    Vyvolávací cena: 2.700 CZK (108 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1988, 48,2 x 32,7 cm, sign. DU Janíček 88, č. 47/60, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 2.700 CZK (108 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Tři hlavy

    Položka č.: 469

    Vyvolávací cena: 2.700 CZK (108 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1989, 48,5 x 32,7 cm, sign. DU Janíček 89, č. 33/65, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 2.700 CZK (108 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Křesla

    Položka č.: 470

    Vyvolávací cena: 2.700 CZK (108 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1983, 48,6 x 37,8 cm, sign. DU Janíček 83, č. 7/65, roztržený papír, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 2.700 CZK (108 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Hlavy

    Položka č.: 471

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1994, 54 x 43,1 cm, sign. DU Janíček 94, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Hlavy

    Položka č.: 472

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1988, 48,3 x 32,9 cm, sign. DU Janíček 88, č. 57/60, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Hlava

    Položka č.: 473

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1989, 48,5 x 32,9 cm, sign. DU Janíček 89, č. 47/60, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Masky

    Položka č.: 474

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1979, 37,4 x 27 cm, sign. DU Janíček 79, č. 4/50, při okrajích lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    My favorite Doll

    Položka č.: 475

    Vyvolávací cena: 3.300 CZK (132 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1979, 48,5 x 37,7 cm, sign. DU Janíček 79, 6/70, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Muž v přilbě

    Položka č.: 476

    Vyvolávací cena: 3.300 CZK (132 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1979, 49,8 x 39,8 cm, sign. DU Janíček 79, č. 10/50, při okrajích lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Torza

    Položka č.: 477

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    litografie, 1984, 48,9 x 37,9 cm, sign. DU Janíček 84, č. 4/70, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Dialog

    Položka č.: 478

    Vyvolávací cena: 2.700 CZK (108 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    lept, akvatinta, 1976, 29,5 x 35,5 cm, sign. DU Janíček 76, č. 31/50, při okrajích lehce pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 2.700 CZK (108 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Waiting for Godot

    Položka č.: 479

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    lept, akvatinta, 1974, 24 x 19 cm, sign. DU Janíček 74, č. 1/50, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Spectators

    Položka č.: 480

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    lept, akvatinta, 1975, 20,5 x 24 cm, sign. DU Janíček 75, č. 15/100, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Old Days

    Položka č.: 481

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    lept, akvatinta, 1975, 24,8 x 20,5 cm, sign. DU Janíček 75, č. 37/75, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Hibernation Cycle

    Položka č.: 482

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (68 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    lept, akvatinta, 1973, 32,6 x 24,5 cm, sign. DU Janíček 73, č. 28/50, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Hibernation Cycle

    Položka č.: 483

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (68 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    lept, akvatinta, 1973, 32,5 x 25 cm, sign. DU Janíček 73, č. 22/50, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

    Poslední dražitel: ID6783 Historie příhozu

  • James Janíček

    (1935)

    Hibernation Cycle

    Položka č.: 484

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (68 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    lept, akvatinta, 1973, 32,5 x 25 cm, sign. DU Janíček 73, č. 24/50, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 1.700 CZK (68 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • James Janíček

    (1935)

    Hlava

    Položka č.: 485

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    lept, akvatinta, 1987, 22,8 x 16,8 cm, sign. DU Janíček 87, č. 11/60, Antikvariát Ostrovní, studoval na Art School of the Society of Arts and Crafts-Detroit, USA a na AVU v Praze u prof. Sychry, Pukla a Silovského

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook