Fotografie (163. aukce)

aukce se uskuteční ve čtvrtek 21. února 2019, v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 200 m od Aukční síně Vltavín od 20:00 hodin.

První podání nebo-li limitování probíhá až do 21. 2. 2019 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 22. 2. 2019

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Marie Hübnerová

    Položka č.: 500

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

    bromostříbrná fotografie, 11,1 x 7,9 (13,5 x 8,6) cm, značeno LD 1. Drtikol - Prague Bromografia Poděbrady, Antikvariát Dlážděná, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Ervína Kupferová

    Položka č.: 501

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    bromostříbrná fotografie, 1919, 11 x 7 (13,3 x 8,2) cm, značeno LD slepotiskovým razítkem Drtikol a spol Praha 1919 , Antikvariát Dlážděná, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • František Drtikol

    (1883-1961)

    Olga Vladimirovna Gzovská

    Položka č.: 502

    Vyvolávací cena: 2.800 CZK (112 €)

    bromostříbrná fotografie, 1914, 13,1 x 6,7 (13,7 x 8,6) cm, značeno PN Copyright 1914 by Drtikol a Co Prague, Antikvariát Dlážděná, studium na Učebním a výzkumném ústavu pro fotografování v Mnichově, člen SČSVU

    Aktuální cena: 2.800 CZK (112 €)

    Poslední dražitel: ID5488 Historie příhozu

  • Josef Ehm

    (1909-1989)

    Akt za závěsem

    Položka č.: 503

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bromostříbrná zvětšenina, 30./90. léta, 16 x 12 cm, Antikvariát Dlážděná, člen SVU Mánes, SČVU a FIAP

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Josef Ehm

    (1909-1989)

    Položka č.: 504

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Alexander Hackenschmied

    (1907-2004)

    Autoportrét s Mayou Deren

    Položka č.: 505

    bromostříbrná fotografie, 40./90. léta, 15 x 14,8 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Aventinská mansarda

  • Alexander Hackenschmied

    (1907-2004)

    Architektura

    Položka č.: 506

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    fotografie, 22,3 x 20,1 (15,7 x 15,5) cm, pozdější zvětšenina z 90. let (původně 30. léta), Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Aventinská mansarda

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: ID4323 Historie příhozu

  • Alexander Hackenschmied

    (1907-2004)

    Malíř

    Položka č.: 507

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    bromostříbná zvětšenina, 30./90. léta, 30 x 20 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Aventinská mansarda

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Ladislav Postupa

    (1929-2016)

    Květiny

    Položka č.: 508

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    fotogram, 18 x 17,8 cm, sign. na zadní straně L. Postupa, Antikvariát Dlážděná, studium na Vyšší průmyslové škole stavební v Liberci, člen AF ČR a Unie výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Ladislav Postupa

    (1929-2016)

    Skvrna

    Položka č.: 509

    fotogram, 20,4 x 18,9 cm, sign. na zadní straně L. Postupa, Antikvariát Dlážděná, studium na Vyšší průmyslové škole stavební v Liberci, člen AF ČR a Unie výtvarných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Ladislav Postupa

    (1929-2016)

    Květ II.

    Položka č.: 510

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    bromostříbrná fotografie, 70. léta, 18,5 x 17,7 cm, sign. na zadní straně L. Postupa, Antikvariát Dlážděná, studium na Vyšší průmyslové škole stavební v Liberci, člen AF ČR a Unie výtvarných umělců

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Ladislav Postupa

    (1929-2016)

    Touha

    Položka č.: 511

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    bromostříbrná fotografie, 1977, 40 x 30 cm, sign. na zadní straně L. Postupa, vintage print, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Vyšší průmyslové škole stavební v Liberci, člen AF ČR a Unie výtvarných umělců

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Petr Helbich

    Nad Výmolou u Tlustovous

    Položka č.: 512

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    bromostříbrný kontakt, 12,5 x 17,7 (17,8 x 23,8) cm, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Petr Helbich

    Výmola pod Škaredou oborou

    Položka č.: 513

    bromostříbrný kontakt, 13,5 x 17,5 (18 x 23,7) cm, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Petr Helbich

    Ve stínu stromu

    Položka č.: 514

    bromostříbrný kontakt, 2016, 9 x 11,8 (17,6 x 23,8) cm, sign. PD Helbich 16, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Petr Helbich

    Mezi kmeny stromů

    Položka č.: 515

    bromostříbrný kontakt, 2016, 10,4 x 8,8 (23,8 x 17,6) cm, sign. PD Helbich 16, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Petr Helbich

    Hájovna Xaverovský háj

    Položka č.: 516

    bromostříbrný kontakt, 2016, 11,8 x 8,8 (23,8 x 17,6) cm, sign. PD Helbich 16, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Petr Helbich

    Prales Mionší

    Položka č.: 517

    bromostříbrný kontakt, 12 x 17,5 (17,8 x 23,8) cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Petr Helbich

    Zahrada

    Položka č.: 518

    bromostříbrná fotografie, 12 x 17 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID6512 Historie příhozu

  • Petr Helbich

    Veleslavín

    Položka č.: 519

    bromostříbrná fotografie, 1994, 12,3 x 17 cm, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Petr Helbich

    Podzim

    Položka č.: 520

    bromostříbrná fotografie, 17 x 12 cm, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Petr Helbich

    Nahý strom

    Položka č.: 521

    bromostříbrný kontakt, 2014, 17,6 x 12,8 (23,8 x 17,6) cm, sign. PD Helbich 14, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Igor Malijevský

    (1970)

    Brána, Budapešť 2006

    Položka č.: 522

    Vyvolávací cena: 27.000 CZK (1.080 €)

    autorská bromostříbrná zvětšenina na matném papíře, tónováno selenem, 2006, 43,5 x 55 cm, sign. PD monogr. , ediční číslo 1/3, autorské razítko na rubu

    Aktuální cena: 27.000 CZK (1.080 €)

  • Jan Saudek

    The Pimp and Hooker

    Položka č.: 523

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    fotografie, 2008, 29,3 x 39,8 cm, sign. DU Jan Saudek, při dolním a pravém okraji popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Poslední dražitel: ID3164 Historie příhozu

  • Sára Saudková

    (1967)

    Pohled

    Položka č.: 524

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    fotografie, 2005, 29,5 x 34 cm, sign. LD Sára Saudková 2005, jemně zvlněný papír, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Antonín Mařík

    (1939)

    Wreck Island, Ontario - Canada

    Položka č.: 525

    barevná fotografie, 2008, 29 x 44 cm, sign. na zadní straně Antonín Mařík 2008, Antikvariát Dlážděná

  • Antonín Mařík

    (1939)

    Wreck Island, Ontario - Canada II.

    Položka č.: 526

  • Ladislav Sitenský

    (1919-2009)

    Z okna mého bytu

    Položka č.: 527

    fotografie, 1952, 56 x 47 cm, sign. na zadní straně LSitenský 1952, rám, Balbínova ulice, poštovní vůz, foceno z jeho bytu v roce 1952, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka na ČVUT v Praze, člen SČVU

  • Vasil Stanko

    Divadlo

    Položka č.: 528

    fotografie, 99,5 x 99,5 cm, sign. PD V. Stanko, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Jána Šmoka na FAMU v Praze

  • Vasil Stanko

    Těhotná žena

    Položka č.: 529

    barevná fotografie, 99,5 x 99,5 cm, sign. LD V. Stanko, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Jána Šmoka na FAMU v Praze