Václav Bubeníček

(1913-1989)

žák prof. F. Kysely na UMPRUM v Praze; malíř, uměleckoprůmyslový výtvarník; vedle volné a užité grafiky navrhuje také interiéry a scénické výpravy; kresba má v jeho díle významné místo; i jeho malířská tvorba je tvořena s pevnou kresebnou představou; výrazná obrysová linie připomíná vitráže; nejvíc mu vyhovuje olejová tempera (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Václav Bubeníček

    (1913-1989)

    Položka č.: 228676

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 31. 07. 2019 15:02

    litografie, 12,8 x 12,8 cm, sign. PD V Bubeníček, pasparta, č. 11/100, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)