Jan Zrzavý
Neptun s Najádami
Položka č.: 48Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.834 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
pastel, papír, 23 x 30 cm, sign. LD a připsáno věnování J. Zrzavý, rám, pastelová kresba mytologické scenérie zobrazuje pózujícího vousatého muže vábícího z moře dvě ženské postavy. Ačkoliv figury nemají zřetelné kontury, modelace jemným stínováním postav přesvědčivě zachycuje okamžik výjevu. Obraz …
Aktuální cena: 380.000 CZK (15.834 €)
Odhadní cena: 450 000 - 550 000 CZK
Jan Zrzavý
Anděl
Položka č.: 250Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)
lept, 24,4 x 15,4 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, č. 12/100, značeno v tisku ZJ. Jan Zrzavý (1890 – 1977) byl český malíř, grafik, ilustrátor a scénograf. Žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole a poté profesora E. Dítěte na VŠUP v Praze. Byl členem sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, …
Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
Jan Zrzavý
Ověnčená hlava
Položka č.: 281284Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.125 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 16:09
litografie, 35 x 26,5 cm, sign. PD Zrzavý Jan, rám, č. 37/100, list z II. alba vydaného Galerií Platýz v Praze k poctě A. Senefeldera r. 1973 v nákladu 100 výtisků. Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kte…
Aktuální cena: 75.000 CZK (3.125 €)