Jan Bauch

(1898-1995)

žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes; malíř, grafik, sochař a ilustrátor; 1937 vystavoval na čs. expozici v Galerii Charpentier v Paříži a získal Grand Prix; společně s přítelem J. Laudou je autorem monumentální plastiky Přepadení Československa, určené pro Světovou výstavu v New Yorku; 1946 - 1958 byl docentem UMPRUM v Praze; prvá monografie o něm vychází r. 1948 (autor J. Spurný); po několikerém přerušení se vrátil 1962 k sochařské práci; v roce 1963 vychází prvá autobiografie Barvy století, 1980 druhá kniha Čím jsem žil; 1988 v Lyře pragensis Jak udělat z obrazu báseň; počátkem osmdesátých let ve spolupráci s KF Praha vzniká film o jeho životě a díle; v jeho díle nacházíme mimo kreseb a grafik příležitostně i díla monumentální (vitráže, gobelíny, spolupráce s architekturou); díla jsou v majetku NG Praha, MG Brno, GVU Ostrava, GVU Zlín (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    výběr z díla 1928 - 1980

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 20. 03. 2019 18:04

    katalog, 1980, 24 x 16,5 cm, podpis výtvarníka a titulní stránce, vydala Národní galerie, Praha, sešit s obálkou, zašpiněná obálka, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

    Odhadní cena: v CZK

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Obrazy Jana Baucha

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 20. 03. 2019 18:05

    katalog, 1956, 21 x 15 cm, podpis na titulní straně, nakl. Český fond výtvarných umění, sešit bez obálky, 8 stran, bez výrazného poškození, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Odhadní cena: v CZK