Poválečné a současné umění (164. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 28. 3. 2019 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den, tj. 29. 3. 2019

  • Jiří Anderle

    Motýl a dívka

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 03. 2019 15:00

    lept, akvatinta, 10,5 x 7,3 cm, sign. DU Anderle, pasparta, rám, č. 56/150, žák prof. Pelce a V. Silovského, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; v letech 1969 - 1973 asistent Z. Sklenáře a J. Trnky na VŠUP v Praze; jeho počátky ovlivnilo působení v Černém divadle J. Srnce (1961 - 1969), od …

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Jiří Anderle

    Bez názvu II

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    lept, akvatinta, 29,5 x 19,5 cm, sign. DU Anderle, pasparta, rám, č. 45/150, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Jiří Anderle

    Motýl a žena

    Položka č.: 3

    lept, akvatinta, 24 x 19,5 cm, sign. DU Anderle, pasparta, rám, č. 63/150, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Jiří Anderle

    Toccata

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    lept, 1987, 49 x 33,5 cm, sign. DU Anderle, rám, pasparta, č. 17/150, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Jiří Slíva

    Žonglování s vínem

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    serigrafie, 24,5 x 19 cm, sign. DU Jiří Slíva, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

    Poslední dražitel: ID20 Historie příhozu

  • Jiří Slíva

    Thé atre

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 3.300 CZK (132 €)

    Aktuální cena: 3.300 CZK (132 €)

  • Jiří Slíva

    Belvedere

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    litografie, 42,8 x 32 cm, sign. PD JiříSlíva, č. 15/45, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Jiří Slíva

    Palais du Vin

    Položka č.: 8

    litografie, 40 x 26 cm, sign. PD JiříSlíva, č. 6/40, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar

  • Jiří Sopko

    Hlavičky

    Položka č.: 9

    litografie, 1995, 54 x 43,4 cm, sign. PD Sopko 95, č. 11/100, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy

    Poslední dražitel: ID6008 Historie příhozu

  • Petr Nikl

    Pták

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    tužka, papír, 1993, 30 x 21,1 cm, sign. PD Petr Nikl 93, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen Umělecké skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Petr Nikl

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    mezzotinta, 2005, 24,5 x 21,5 cm, sign. PD Petr Nikl 2005, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen Umělecké skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 3.100 CZK (124 €)

    Poslední dražitel: ID1057 Historie příhozu

  • Michael Rittstein

    Odpadky

    Položka č.: 12

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Michael Rittstein

    Polibek

    Položka č.: 13

  • Michael Rittstein

    Na silnici

    Položka č.: 14

    uhel, pastel, papír, 39,8 x 31,4 cm, sign. LD M. Rittstein, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, studium na SOŠV v Praze, žák prof. A. Paderlíka na AVU tamtéž, spoluzakladatel Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen uměleckého sdružení Nová skupina a SVU Mánes

  • Michael Rittstein

    Album litografií

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 33.000 CZK (1.320 €)

    soubor 10 litografií, 72,5 x 51 cm, č. 32/50, album deseti litografií Michaela Rittsteina připravil v roce 2010 Petr Mach. Vydáno v nákladu padesáti číslovaných souborů; autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na A…

    Aktuální cena: 33.000 CZK (1.320 €)

  • Pavel Brázda

    (1926)

    Velký astronaut

    Položka č.: 16

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    sítotisk, 2011, 51,7 x 22 cm, sign. LD Pavel Brázda 2011, č. 57/70, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.600 CZK (104 €)

    Poslední dražitel: ID2465 Historie příhozu

  • Pavel Brázda

    (1926)

    Chůze s hadí ženou

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 2.400 CZK (96 €)

    sítotisk, 2011, 47 x 33,2 cm, sign. LD Brázda 2011, č. 57/70, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.400 CZK (96 €)

    Poslední dražitel: ID5488 Historie příhozu

  • Pavel Brázda

    (1926)

    Závodník

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    sítotisk, 30 x 20,8 cm, sign. LD. Brázda, č. 1/13, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    Tři postavy

    Položka č.: 19

    tuš, akvarel, koláž, papír, 40,8 x 32,8 cm, koláže ze sci fi filmu Divoká planeta, scénář Roland Topor a René Laloux, Autor je známým francouzským umělcem, který dočasně pobýval v Československu a během svých výstav zanechal část své práce i v Praze, antiqari.at Radhošťská

  • Roland Topor

    (1938-1997)

    V běhu

    Položka č.: 20

    tuš, akvarel, koláž, papír, 39,8 x 31,7 cm, koláže ze sci fi filmu Divoká planeta, scénář Roland Topor a René Laloux, Autor je známým francouzským umělcem, který dočasně pobýval v Československu a během svých výstav zanechal část své práce i v Praze, antiqari.at Radhošťská

  • Věra Janoušková

    (1922-2010)

    Karty

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (128 €)

    koláž, papír, 1998, 14 x 24 cm, sign. vzadu ve výřezu V. Janoušková 98, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

  • Naděžda Plíšková

    (1934-1999)

    Vystřihovánky

    Položka č.: 22

    suchá jehla, 1968, 28,5 x 30,5 cm, sign. DU Naděžda Plíšková 1969, č. 10/30, žákyně prof. V. Silovského a K. Součka na AVU v Praze, K. G. Müllera na Hochschule für Graphik und Buchkunst v Lipsku, členka SČUG Hollar

  • Jiří Mrázek

    (1920-2008)

    Položka č.: 23

  • Jiří Mrázek

    (1920-2008)

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Jiří Mrázek

    (1920-2008)

    Ačtyřka2

    Položka č.: 25

  • Jiří Mrázek

    (1920-2008)

    Barevná kompozice

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 6.400 CZK (256 €)

    Aktuální cena: 6.400 CZK (256 €)

  • Slavoj Kovařík

    (1923-2003)

    Abstraktní motiv

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    olej, koláž, tuš, tempera, papír, 1986, 43 x 59,5 cm, sign. PD S. Kovařík 86, rám, žák prof. E. Filly, člen skupin SČVU, Parabola a Konfrontace

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Slavoj Kovařík

    (1923-2003)

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 6.900 CZK (276 €)

    kombinovaná technika, sololit, 1987, 40,5 x 58,5 cm, sign. DU S. Kovařík 87, rám, žák prof. E. Filly, člen skupin SČVU, Parabola a Konfrontace

    Aktuální cena: 6.900 CZK (276 €)

  • Slavoj Kovařík

    (1923-2003)

    Položka č.: 29

    kombinovaná technika, karton, 1987, 42,5 x 59,5 cm, sign. PD S. Kovařík 87, rám, žák prof. E. Filly, člen skupin SČVU, Parabola a Konfrontace

  • Petr Kvíčala

    Malé a velké vlnění

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    olej, plátno, 1987, 55,5 x 71 cm, sign. DU PK 87, olištováno, obraz Petra Kvíčaly,označený na blind rámu "Voda malé a velké vlnění duben 1987", pochází z význačné brněnské sbírky , majitel obraz získal přímo od autora v roce 1991. Dílo pochází z cyklu "Voda" - touto tematikou se…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)