Miroslav Pošvic

studium na Střední grafické škole v Praze; malíř, grafik; od 1988 ve svobodném povolání; věnuje se malířské a grafické tvorbě; zprvu navazoval na tradici grotesky v českém výtvarném umění, v posledních letech vyvažuje grotesknost lyričtější rovinou; věnuje se převážně tvorbě nefigurálních kompozic v tušených a jemně odstíněných náznacích; v oblasti grafiky preferuje techniku barevné litografie (1994 obdržel jednu z pěti cen za českou grafiku roku); v grafikách z počátku 90. let jsou živočišné prvky a tvary zasazeny do nevymezeného prostředí, v němž plují, padají, vznášejí se; v pozdějších pracích se postupně uvolňuje i dříve pevný tvar, přírodní element se stává strukturou, pohybem, patvarem; okrajově se zabývá sochařskou tvorbou, pracuje v pískovci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

  • Miroslav Pošvic

    Mrknutí oka

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 15. 04. 2024 18:17

    barevná litografie, 2005, 44 x 36,5 cm, sign. PD Miroslav Pošvic 2005, č. 17/20, otisk prstu na dolním okraji, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

  • Miroslav Pošvic

    Jemné hry

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 5.600 CZK (234 €)

    Plánované ukončení: 15. 04. 2024 18:18

    barevná litografie, 2007, 41 x 45,5 cm, sign. PD M. Pošvic 2007, č. 4/20, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.600 CZK (234 €)