René Roubíček

(1922)

Studoval u Jaroslava Holečka v ateliéru zaměřeném na malbu a sklo, státní zkoušku splnil u Josefa Kaplického. Pedagogicky působil ve výtvarných ateliérech Střední odborné školy sklářské v Kamenickém Šenově a na Akademii výtvarných umění v Praze. Vedl ateliéry národního podniku Borské sklo a spolupracoval s mnoha firmami a sklárnami. René Roubíček se stal jednou z předních uměleckých osobností nového českého skla, jejichž práce se prezentovala například na výstavách EXPO 1958 v Bruselu a EXPO 1967 v Montrealu, kde získala celosvětový ohlas. Celoživotní dílo Reného Roubíčka prostupuje snaha o posouvání hranic uměleckého vyjádření a technologických možností tvorby ze skla.

  • René Roubíček

    (1922)

    Stéla

    Položka č.: 27

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 03. 2019 15:00

    lité broušené sklo, hutní křišťál, 90. léta 20. století, v. 35 cm, značeno R., umělecký sklář, vedoucí výtvarník Borského skla, spolupracoval s mnoha sklárnami např. Crystalex, Moser, Lasvit, Preciosa, jeho práce se prezentovala například na výstavách EXPO 1958 v Bruselu a EXPO 1967 v Montrealu

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)