František Muzika

(1900-1974)

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Položka č.: 13

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Ukončení prvního podání: 25. 04. 2019 15:00

    bronz, 1940, v. 18 cm, František Muzika vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze (1918–1924) u profesorů Jakuba Obrovského, Karla Krattnera a Jana Štursy. Poté odjel do Paříže, kde pokračoval ve studiích na Académie des beaux-arts (1924–1925). Po svém návratu do Prahy působil jako profesor na VŠ…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Odhadní cena: 18 000 - 20 000 Kč CZK

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Věž

    Položka č.: 20

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    litografie, 1967, 23,5 x 18,5 cm, sign. PD F. Muzika 67, pasparta, č. 11/30, František Muzika byl malířem, sochařem, teoretikem, scénografem, grafikem i typografem. V letech 1945–1970 působil jako profesor na VŠUP v Praze ve Speciálním ateliéru užité grafiky ke knižní úpravě a plakátu. Dodnes je stě…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Odhadní cena: 12 000 - 14 000 Kč CZK

  • František Muzika

    (1900-1974)

    Citadela IX. (Útes IV.)

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 8.000.000 CZK (320.000 €)

    tempera, olej, plátno, 1968, 92 x 74 cm, sign. LD F. Muzika 68, adjustováno v původním autorském rámu, vzadu autorské přípisy a číslování s názvem obrazu a číslem v cyklu, přiložen znalecký posudek od Ing. Vladimíra Kobery, dílo Františka Muziky mělo určující podíl na formování českého výtvarného um…

    Aktuální cena: 8.000.000 CZK (320.000 €)

    Odhadní cena: 10 000 000 - 12 000 000 Kč CZK