Alois Bílek

(1887-1961)

  • Alois Bílek

    (1887-1961)

    Portrét mladého muže

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Ukončení prvního podání: 25. 04. 2019 15:00

    olej, plátno, 45 x 37 cm, sign. PD ABílek, rám, Alois Bílek, český malíř, ilustrátor, architekt a grafik původem z okolí Tábora, byl jedním z prvních doložených abstraktních umělců u nás. Byl žákem Maxe Pirnera na AVU, po ukončení studií odjel do Paříže, kde se stýkal s Františkem Kupkou, se kterým …

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Odhadní cena: 11 000 - 13 000 Kč CZK