Emil Filla

(1882-1953)

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    Ukončení prvního podání: 25. 04. 2019 15:00

    lept, 1913, 23 x 17 cm, sign. PD E. Filla, rám, dílo Emila Filly patří k pilířům české moderní malby 20. století a je především spjato s vlnou kubismu v českém malířství. Filla byl absolventem pražské Akademie výtvarného umění a spolu s B. Feiglem, B. Kubištou, V.Benešem a A.Procházkou zakladatelem …

    Aktuální cena: 135.000 CZK (5.400 €)

    Odhadní cena: 160 000 - 180 000 Kč CZK

  • Emil Filla

    (1882-1953)

    Hlava Kristova

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 150.000 CZK (6.000 €)

    bronz, 1934, 22,5 x 24,5 cm, velice působivé dílo od největšího představitele českého kubismu. Jedná se o kubistickou parafrázi sochy, která byla umístěna na svorníku klenby v kostele sv. Gotharda ve Slaném. Dle prof. Matějčka se Filla zajímal o sochařství během tří dosti krátkých období, z nichž žá…

    Aktuální cena: 150.000 CZK (6.000 €)

    Odhadní cena: 175 000 - 200 000 Kč CZK