Aukce vybraných děl (165. Aukce)

aukce se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna 2019 od 18 hodin v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 100 m od Aukční síně Vltavín.

Předaukční výstava bude probíhat v Aukční síní Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1:
10. 4. 2019 - 12. 4. 2019 od 10 do 12 hod. a od 13 do 18 hod.
15. 4. 2019 - 18. 4. 2019 od 10 do 12 hod. a od 13 do 18 hod.
22. 4. 2019 - 24. 4. 2019 od 10-18 hod.
25. 4. 2019 od 10 do 15 hodin

První podání nebo-li limitování probíhá až do 25. 4. 2019 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den, tj. 26. 4. 2019

  • Alén Diviš

    (1900-1956)

    Srdce

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 54.000 CZK (2.160 €)

    Ukončení prvního podání: 25. 04. 2019 15:00

    uhel, papír, 50. léta 20. století, 47 x 32 cm, rám, posouzeno PhDr. Jaromírem Zeminou, E. A. Poe - Povídky. Dílo velmi významného, nesnadno zařaditelného českého solitéra, který většinu svého života prožil v zahraničí. Tvořil např. v Paříži, kde se jeho malba nese v duchu expresionismu s typickou sy…

    Aktuální cena: 54.000 CZK (2.160 €)

    Odhadní cena: 65 000 - 72 000 Kč CZK

  • Milan Laluha

    (1930-2013)

    Položka č.: 182

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    tužka, papír, 41,5 x 29,3 cm, sign. DU MLaluha, při okrajích lehce zvlněný papír, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 25 000 Kč CZK

  • Vilém Reichmann

    (1908-1991)

    Phantom

    Položka č.: 185

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    uhel, papír, 1939, 40 x 27,5 cm, monogr. LD VR 39, rám, Reichmann absolvoval své studium na dnešním Vysokém učení technickém v Brně obor architektura. Postupně však rozšiřoval oblast svých zájmů na pole literární, básnické a výtvarné. Významným způsobem se také zapsal do dějin české fotografie. Hlás…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    Odhadní cena: 55 000 - 80 000 Kč CZK

  • Vilém Reichmann

    (1908-1991)

    Erb

    Položka č.: 186

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    tužka, uhel, papír, 1946, 31,5 x 21 cm, rám, Reichmann absolvoval své studium na Vysoké škole technické v Brně obor architektura. Postupně však rozšiřoval oblast svých zájmů na pole literární, básnické a výtvarné. Významným způsobem se také zapsal do dějin české fotografie. Hlásil se k meziválečné a…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 Kč CZK