-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Budoucnost je v pojištění I.
Položka č.: 181Vyvolávací cena: 15.000 CZK (625 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 1988, 24 x 32,5 cm, sign. PD Neprakta, ilustrace k publikaci J. K. Kobra: Budoucnost je v pojištění, Praha 1988, 1. strana obálky. Na publikaci se podíleli různí ilustrátoři, Neprakta byl autorem obou stran obálky. Publikace s reprodukcí nabízené kresby na obálce je součástí pol…
Aktuální cena: 15.000 CZK (625 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK
-
Jiři Winter Neprakta
(1924-2011)
Zámecká prohlídka
Položka č.: 182Vyvolávací cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 27,4 x 19,4 cm, sign. PN Neprakta, vzadu razítko Neprakta, mimo kresbu zašpiněno, studium na SPŠ grafické v Praze a na Přírodovědecké fakultě UK tamtéž
Aktuální cena: 29.000 CZK (1.209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 55 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Stínadla
Položka č.: 183Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 19,8 x 16,8 cm, Text: "Strašně bych chtěl někdy propátrat tvoje stínadla!", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Kokot
Položka č.: 184Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 25,4 x 21,5 cm, Text: "Ko-ko ko-ko kokot", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Buřty
Položka č.: 185Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 25,7 x 21 cm, Text: "Eště před chvílí tu ležely dva buřty", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Wabi
Položka č.: 186Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 22 x 27,5 cm, Text: "No tak, Wabi, co ti to udělá, tak je vem na to předkolo Porty s sebou!", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Strašná slova
Položka č.: 187Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 21 x 27 cm, Text: "Ty jseš jedinej, od koho se ta strašná slova mohl naučit!". Na zadní straně technické poznámky z redakce., Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: ID8**0 Historie příhozu
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Vyčítal
(1942-2020)
Pastičky
Položka č.: 188Vyvolávací cena: 4.000 CZK (167 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 22 x 26,7 cm, Text: "Vidíš, já to říkal hned na podzim, že nám myši ty pastičky v chalupě neodpustěj!", Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 4.000 CZK (167 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
V laboratoři
Položka č.: 189Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 23 x 30,5 cm, dole text: My jsme vlastně taková laboratoř Evropy. Tady se zkoumá co to udělá, když se husitská krev smíchá s pivem., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Přiletěj češi
Položka č.: 190Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,1 x 29,7 cm, sign. PD Renčín, dole text: Přiletěj češi. To je správné. Banánové republiky si mají předávat zkušenosti., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Před trafikou
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20,2 x 29,5 cm, sign. PD Renčín, dole text: Lidová moudrost říká - je máj, vyženeme kozy v háj. Pornočasopisy jsou čilejší. Ty je tam vyhánějí celý rok., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Manželé
Položka č.: 192Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 20 x 29,7 cm, sign. PD Renčín, dole text: My dva, Marie, se shodneme už jen v kritice Evropské unie!., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Vladimír Renčín
(1941-2017)
Demokracie
Položka č.: 193Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
akvarel, tuš, papír, 2004, 19,8 x 29,7 cm, sign. PD Renčín/2004, dole text: Musíte se smířit s tím, že demokracie není dokonalá., Antikvariát Dlážděná, člen skupiny Polyegran
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jindřich Novák
(1923-2011)
Scéna
Položka č.: 194Vyvolávací cena: 21.000 CZK (875 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, plátno, 1970, 80 x 100 cm, monogr. LD JN a sign. na zadní straně Jnovák 1970, rám, Studoval u prof. V. Poláška a v letech 1941-1942 navštěvoval soukromou Rotterovu Školu propagační grafiky. S grafickými technikami jej seznámil Pavel Šimon. V kresbách často zachycoval pražská zákoutí, v grafice…
Aktuální cena: 21.000 CZK (875 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 35 000 CZK
-
Jan Kristofori
(1931-2004)
Kompozice Mozart
Položka č.: 195Vyvolávací cena: 19.000 CZK (792 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, sádra, reliéfní malba, sololit, 1993, 24,5 x 24,5 cm, sign. LD Kristofori 93, rám, prezident Lyry Pragensis, člen Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů
Aktuální cena: 19.000 CZK (792 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 50 000 CZK
-
Jan Saudek
(1935)
Tanečnice
Položka č.: 196Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
serigrafie, 2023, 30 x 27 cm, sign. PD Jan Saudek, rám, muzeální sklo, č. XXXV/L, Jan Saudek je znám především jako fotograf. Nejčastějším námětem jeho snímků je žena, ženské tělo a motivy vztahu ženy a muže. Je dobře znám také ve světě a získal řadu ocenění, mimo jiné se stal rytířem Řádu čestné le…
Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK
-
Jeff Koons (after)
Popeye
Položka č.: 197Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
polychromovaná galvanizovaná syntetická pryskyřice, 40 x 12 x 21 cm, Multiple (opened Edition). V letech 2009-2011 vytvořil 3 sochy Pepka námořníka z oceli, které jsou vysoké 2 metry. Tato malá socha je replikou podle Koonsových slavných modelů. Socha se dodává odděleně od podstavce ovýšce 2 cm, na …
Aktuální cena: 30.000 CZK (1.250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 40 000 - 60 000 CZK
-
Josef Václav Myslbek
(1848-1922)
Kardinál Bedřich kníže Schwarzenberg
Položka č.: 198Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
bronz, 1891 - 1892, v. 19 cm, studie k pomníku pro chrám sv. Víta na Hradčanech - portrét, Studie hlavy je původem z restituce z NG, byla součástí Waldésovy sbírky. Jedná se o původní odlitek. Nadživotní sochu kardinála Bedřicha Josefa knížete Schwarzenberga (1809-1885) modeloval Myslbek podle fotog…
Aktuální cena: 85.000 CZK (3.542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 100 000 - 120 000 CZK
-
Ladislav Šaloun
(1870-1946)
Stojící půlakt
Položka č.: 199Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
pálená sochařská hlína, v. 43 cm, značeno Šaloun, dílo významného českého sochaře období secese, naturalismu a realismu, jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství. Studoval soukromě u Tomáše Seidana a Bohuslava Schnircha. Ovlivněn dílem J. V. Myslbeka i A. Rodina. Členem SVU Mánes a Jednot…
Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
Jan Štursa
(1880-1825)
Mytí vlasů
Položka č.: 200Vyvolávací cena: 3.500 CZK (146 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
sádra, v. 16 cm, značeno Štursa, základní platformou Štursovy tvorby se stal zájem o lidskou figuru, jenž dosáhl vrcholu ve ztvárnění ladných linií ženského těla. Vymanil se z dobových stylistických tendencí, které ho postihly v začátcích a ukotvil své pozdější dílo pevnějšími formami, artikulujícím…
Aktuální cena: 3.500 CZK (146 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 10 000 - 15 000 CZK
-
František Bílek
(1872-1941)
Boj s hmotou
Položka č.: 201Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
bronz, v. 38,5 cm, odlitek z počátku 90. let. František Bílek byl nejvýraznějším a originálním symbolistou období secese. Jeho tvorba odráží hledání smyslu lidské existence. Zobrazoval převážně náboženská témata, která doplňoval mystickými texty. Jeho výtvarný styl je netradiční a rozeznatelný na pr…
Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 70 000 - 90 000 CZK
-
Otto Gutfreund
(1889-1927)
Koncert
Položka č.: 202Vyvolávací cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
bronzový reliéf na dřevěném podstavci, 44 x 65 cm, pozdější odlitek, autor byl významným sochařem první poloviny 20. století a vůbec prvním sochařem, který se zaobíral kubistickým pojetím sochy (1911 vytvořil první kubistickou sochu na světě). Školení získal na Umělecko-průmyslové škole v Praze, pos…
Aktuální cena: 120.000 CZK (5.000 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 150 000 - 180 000 CZK
-
Jan Bauch
(1898-1995)
Paganini
Položka č.: 203Vyvolávací cena: 20.000 CZK (834 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
olej, hobra, 51 x 39 cm, rám, malba místy poškozená, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes
Aktuální cena: 20.000 CZK (834 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK
-
Dalibor Matouš
(1925-1992)
Zátiší s loutnou
Položka č.: 204Vyvolávací cena: 22.000 CZK (917 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
pastel, lepenka, 70. léta, 30 x 72 cm, sign. LD Dalibor Matouš, rám, dílo představitele české malby. Autor studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u prof. Filly a Tichého. Byl členem skupiny Iniciativa a Trasa. V jeho díle rezonují prvky kubismu, jak je patrné i v nabízené položce. , žák prof. F…
Aktuální cena: 22.000 CZK (917 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 35 000 - 45 000 CZK
-
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Nocturno z Českého Krumlova
Položka č.: 205Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
barevný lept, 28,5 x 19 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionisty. Výrazně …
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 8 000 - 12 000 CZK
-
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Place de la Concorde
Položka č.: 206Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
barevný lept, 1916, 13 x 14,2 cm, sign. PD T. F. Šimon, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionisty. Výrazně…
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK
-
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Pont Saint-Michel
Položka č.: 207Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1927, 29,5 x 34 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionisty. Výrazně se…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 15 000 CZK
-
František Tavík Šimon
(1877-1942)
Praha
Položka č.: 208Vyvolávací cena: 17.000 CZK (709 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
lept, 1920, 35,5 x 57 cm, sign. PD T. F. Šimon, rám, vzadu štítky, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo je ovlivněno protichůdnými tendencemi 90. let secesním světonázorem a francouzskými impresionis…
Aktuální cena: 17.000 CZK (709 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 25 000 - 30 000 CZK
-
Bohumír Jaroněk
(1866-1933)
Kostel sv. Trojice
Položka č.: 209Vyvolávací cena: 9.000 CZK (375 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
barevný dřevoryt, 45 x 60 cm, sign. PD B. Jaroněk, rám, zlínský rodák, který se po studiích a mnoha zahraničních cestách (Káhira, Vídeň, Budapešť, Paříž) usadil v Rožnově pod Radhoštěm, kde spolu se svými sourozenci vedl od roku 1909 výtvarnou dílnu. Je významným propagátorem valašské lidové kultury…
Aktuální cena: 9.000 CZK (375 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 16 000 - 20 000 CZK
-
Bohumír Jaroněk
(1866-1933)
Štramberská Trúba
Položka č.: 210Vyvolávací cena: 13.000 CZK (542 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
barevný dřevoryt, 61 x 49 cm, sign. LD B. Jaroněk, rám, zlínský rodák, který se po studiích a mnoha zahraničních cestách (Káhira, Vídeň, Budapešť, Paříž) usadil v Rožnově pod Radhoštěm, kde spolu se svými sourozenci vedl od roku 1909 výtvarnou dílnu. Je významným propagátorem valašské lidové kultury…
Aktuální cena: 13.000 CZK (542 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 16 000 - 20 000 CZK