Jan Zrzavý

  • Jan Zrzavý

    Neptun s Najádami

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    pastel, papír, 23 x 30 cm, sign. LD a připsáno věnování J. Zrzavý, rám, pastelová kresba mytologické scenérie zobrazuje pózujícího vousatého muže vábícího z moře dvě ženské postavy. Ačkoliv figury nemají zřetelné kontury, modelace jemným stínováním postav přesvědčivě zachycuje okamžik výjevu. Obraz …

    Aktuální cena: 380.000 CZK (15.834 €)

    Odhadní cena: 450 000 - 550 000 CZK

  • Jan Zrzavý

    Anděl

    Položka č.: 250

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (750 €)

    lept, 24,4 x 15,4 cm, sign. PD Jan Zrzavý, rám, č. 12/100, značeno v tisku ZJ. Jan Zrzavý (1890 – 1977) byl český malíř, grafik, ilustrátor a scénograf. Žák Františka Ženíška ml. na soukromé malířské škole a poté profesora E. Dítěte na VŠUP v Praze. Byl členem sdružení Sursum, skupiny Tvrdošíjných, …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (750 €)

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 CZK