Vratislav Hugo Brunner

(1886-1928)

malíř, grafik, žák prof. Roubalíka, Bukovace a Pirnera, věnuje se převážně knižní grafice a karikatuře Na výstavě dekorat.umění v Paříži 1925 dostal 1.cenu a zlatou medaili za výzdoby knižní. Od r.1917 profesorem UMPRUM s převážným zaměře1ním na knižní grafiku grafická úprava katalogů SČUG Hollar, SVU Mánes v letech 1925-1927 byl redaktorem týdeníku Pestrý Týden. + Lomnice u Jílového? také: Jaroslav Studnička, J.Chmel, J., K. Bláha spoluzakladatel moderní české krásné knihy

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Z Goethova odkazu

    Položka č.: 342

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00

    bibliofilie, lept, úprava a návrh vazby V.H. Brunner, vydal L. Bradáč, Praha 1916, překlad Ot. Fischer, 78 s., cl. kožená vazba se zlaceným písmem, zl. ořízka, na hřbetu poškozená, dole asi 1 cm chybí, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na …

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Ot. Theer: Faëthón

    Položka č.: 340

    bibliofilie, úprava a návrh vazby V.H. Brunner, vydal Fr. Borový, Praha 1916, svázal A. Jelínek, 65 s., cl.kožená vazba se zlaceným reliéfem, místy odřená, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace a M. Pirnera na AVU v Praze, člen ARTĚL, SČUG Hollar a SVU Mánes

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

  • Vratislav Hugo Brunner

    (1886-1928)

    Jules Barbey d´Aurevilly: Stará milenka

    Položka č.: 530

    kniha, úprava a vazba V.H. Brunner, vyd. Družstvo přátel Studia, Praha, 1924, ex. 20, pův. zdob. clkžn. vazba se zlacením, 364s., vybledlý hřbet, odřené okraje desek, celkově výrazněji zažloutlá, částečně rozvolněná přední předsádka, jinak ale dobrý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťs…

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)