Alois Moravec
(1899-1987)žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni; grafik, malíř; učil na Odborné škole typografické a dalších středních školách v Plzni a Praze; věnoval se malbě, volné a užité grafice, kresbě, ilustraci, knižním obálkám (Topičovy dobré knihy) a tvorbě exlibris; jeho trvalou inspirací byla krajina a lidé jižních Čech; v optimisticky laděném malířském díle, charakteristickém hýřivými barvami, se zrcadlí vztahy mezi přírodou a člověkem; kresby publikoval i v novinách a časopisech, např. v Šibeničkách, Rarachu, Švandovi dudákovi, Lidových novinách, Právu lidu, Národní politice, Humoristických listech; vydal grafická alba (mj. Roční doby, 1922; Z rodného kraje, 1925; Krajem mládí, 1952); ilustroval knihy J. Š. Baara, A. Sovy, J. Morávka ad.); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, AJG v Hluboké nad Vltavou, Východočeské galerie v Pardubicích, Oblastní galerie v Liberci, Západočeské galerie v Plzni, zámku v Březnici, Městského muzea a galerie ve Vodňanech a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2002)
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Dívka
Položka č.: 281146Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 28. 03. 2024 18:39
litografie, 11,3 x 8,5 cm, sign. PD AMoravec, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Plavení koní
Položka č.: 281145Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 28. 03. 2024 18:40
litografie, 10,5 x 13 cm, značeno LD Amoravec 25, na zadní straně pozvánka k 80. narozeninám autora, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských v…
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Plavení koní
Položka č.: 281144Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 28. 03. 2024 18:41
litografie, 10 x 15,5 cm, sign. LD AMoravec, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Rodinný zmatek
Položka č.: 281143Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 28. 03. 2024 18:42
kolorovaná litografie, 1982, 10,5 x 15 cm, sign. PD AMoravec, PF 1983 Marie Mazáčová, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plz…
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Městečko
Položka č.: 281142Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)
Plánované ukončení: 28. 03. 2024 18:43
kolorovaná litografie, 1970, 10,8 x 15,3 cm, sign. DU AMorave 70, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 100 CZK (5 €)
Poslední dražitel: ID1**1 Historie příhozu
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Muzikant
Položka č.: 281141Vyvolávací cena: 10 CZK (1 €)
Plánované ukončení: 28. 03. 2024 18:44
tisk, 11 x 18 cm, sign. PD AMoravec, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 10 CZK (1 €)
Poslední dražitel: ID8**4 Historie příhozu
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Mlýn
Položka č.: 226406Vyvolávací cena: 700 CZK (30 €)
Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:08
litografie, 20,3 x 28 cm, sign. PD AMoravec, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 700 CZK (30 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Šterkaři
Položka č.: 226411Vyvolávací cena: 150 CZK (7 €)
Plánované ukončení: 08. 04. 2024 15:10
lept, 12,3 x 13 cm, sign. PD AMoravec, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 150 CZK (7 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Dívka česající ovoce
Položka č.: 178788Vyvolávací cena: 90 CZK (4 €)
Plánované ukončení: 09. 04. 2024 14:02
dřevoryt, 11,8 x 9,7 cm, sign. PD AMoravec, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 90 CZK (4 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Jezdec
Položka č.: 265877Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 11. 04. 2024 14:24
suchá jehla, 9 x 12,2 cm, sign. PD AMoravec, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Kameníci
Položka č.: 265878Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 11. 04. 2024 14:26
suchá jehla, 12,6 x 13,9 cm, sign. PD AMoravec, při okrajích lehce pokrčenáý, zašpiněný papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarn…
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Plzeň sv. Mikuláš
Položka č.: 265879Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)
Plánované ukončení: 11. 04. 2024 14:28
suchá jehla, 12,3 x 12,9 cm, sign. PD AMoravec, drobné skvrny na papíře, lehce ohnuté rohy, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků…
Aktuální cena: 50 CZK (3 €)
Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Váza s kyticí na stole
Položka č.: 267758Vyvolávací cena: 7.000 CZK (292 €)
Plánované ukončení: 06. 05. 2024 14:08
olej, plátno, 1930, 46 x 61 cm, sign. PD A. Moravec 30, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarníků a Západočeských výtvarníků v Plzni
Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Alois Moravec
(1899-1987)
Hrad Rabí
Položka č.: 281360Vyvolávací cena: 12.000 CZK (500 €)
Plánované ukončení: 16. 05. 2024 17:25
olej, lepenka nalepena na plátno, 1928, 78 x 108 cm, sign. PD A. Moravec 28, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michalem Zachařem, odřený rám, žák prof. E. Dítěte, A. Hofbauera a F. Kysely na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Jihočeských výtvarník…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO