Karel Jan Sigmund

(1897-1959)

žák prof. Schöna v Drážďanech, prof. O. Nejedlého v Praze; malíř; věnoval se krajinomalbě, zejména z okolí Heřmanova Městce a Železných hor; s oblibou zachycoval lesní tůně, vrby, lomy a opukové stavby; zúčastňoval se kolektivních výstav pořádaných kulturní radou a výtvarných salonů; zastoupen ve sbírkách Východočeské galerie v Pardubicích, bankovních domů východních Čech a Telecomu v Pardubicích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Karel Jan Sigmund

    (1897-1959)

    Předjaří na Vysočině (Chalupy se stromem)

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2019 15:00

    olej, plátno, 80 x 100 cm, sign. PD K.J. Sigmund, rám, na slepém rámu razítko MINERVA Odborný závod malířských potřeb Praha 1, malebná ukázka z díla českého krajináře, jež studoval u prof. Schöna v Drážďanech a později u prof. O. Nejedlého v Praze. Oblíbenými náměty se pro Sigmunda staly lesní inte…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Karel Jan Sigmund

    (1897-1959)

    Na podzim

    Položka č.: 236182

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 15:06

    olej, karton, 50 x 65 cm, sign. PD K. J. Sigmund, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Schöna v Drážďanech, prof. O. Nejedlého v Praze

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)