Josef Vaic

(1884-1961)

studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži; malíř, grafik; zpočátku se věnoval malbě a kresbě, především Prahy; později se zaměřil na grafiku, téměř výlučně na lept; u nás graficky zachytil pražská zákoutí a pražskou architekturu (Praha. Deset leptů, 1927); město Plzeň zobrazil v cyklu velkých akvatint Stará Plzeň; album 8 slovenských motivů vyšlo v roce 1927; v roce 1943 obeslal výstavu Česká kresba v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2008, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2008)

SEZNAM AUTORŮ

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Pohled na Chrám sv. Mikuláše

    Položka č.: 878

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 15:21

    měkký kryt, 29,5 x 24,5 cm, sign. PD Josef Vaic, rám, mírně zvlněný papír, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Chrám sv. Mikuláše

    Položka č.: 236190

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 15:14

    olej, karton, 90 x 70 cm, sign. PD Vaic, rám, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Krkonoše

    Položka č.: 235361

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    Plánované ukončení: 16. 09. 2019 19:42

    lept, 29,5 x 25 cm, sign. PD Josef Vaic, papír zažloutlý, na levém okraji ušpiněn a lehce pokrčen, nahoře natržený, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Loretka

    Položka č.: 235365

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    Plánované ukončení: 16. 09. 2019 19:50

    lept, 29 x 25 cm, sign. PD Josef Vaic, papír na levém a spodník okraji ušpiněn, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Vysoké Tatry, Žďárská Vidla

    Položka č.: 235370

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    Plánované ukončení: 16. 09. 2019 20:00

    lept, 32 x 25,5 cm, sign. PD Josef Vaic, papír na rohu lehce pokrčený, na levém okraji na kousku odřený, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Vaic

    (1884-1961)

    Pražský hrad

    Položka č.: 237905

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 19. 09. 2019 21:46

    akvatinta, 23 x 30,5 cm, sign. PD Josef Vaic, rám , mírně zažloutlý papír, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, studoval u prof. Neuhause v Amsterodamu, Israelse v Haagu a v Paříži

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: ID2**2 Historie příhozu

Facebook