Karel Oberthor

(1921-1996)

žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik; věnoval se malbě, volné a drobné grafice a volné kresbě; vytvořil stovky exlibris, provedených většinou výrazně barevnou litografií nebo dřevorytem; opakovaně se vracel do jižních Čech, zejména na Prachaticko; v krajinomalbě zdůrazňoval vše, co souvisí s lidskou tvořivou aktivitou; vstupoval i do jiných tematických okruhů, mezi nimiž podstatné místo zaujímají humorní domácí skřítkové, dominantní však zůstává motiv koně v nejrůznějších významových souvislostech; jednotlivé postavy, dvojice či skupiny koní, romantické imaginární krajinné vize, příznačně stylizované siluety stromů, ptáci a lidské postavy jsou prostředkem k vyjádření neomezené škály citů, pocitů a vztahů; litografii a monotyp obohatil řadou dosud neznámých postupů (1957 tisk barevné litografie z jednoho kamene pro všechny barvy); japonští podnikatelé mu uspořádali putovní výstavu v Japonsku (1987); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, AJG v Hluboké nad Vltavou, Krajské galerie ve Zlíně, GVU v Ostravě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2002)

SEZNAM AUTORŮ

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Zátiší s bažantem

    Položka č.: 227569

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2019 18:33

    pastel, papír, 1961, 46,5 x 68,5 cm, sign. PN K. Oberthor 61, rám, na zadní straně autorský štítek s popisem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Sváteční kytice

    Položka č.: 196535

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 17. 06. 2019 18:34

    pastel, papír, 54 x 23 cm, sign. PD K. Oberthor, rám, na zadní straně štítek galerie Dílo s popisem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Bitva u Lipan

    Položka č.: 211361

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 18. 06. 2019 18:47

    litografie, 1951, 26 x 35,8 cm, sign. PD K. Oberthor 51, při okraji mimo tisk mírně pokrčený papír, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Není každý vesel kdo zpívá

    Položka č.: 235156

    Vyvolávací cena: 40 CZK (2 €)

    Plánované ukončení: 20. 06. 2019 18:39

    litografie, 1963, 8,9 x 5,7 cm, sign. PD K. Oberthor 63, 29312, nápis: není každý vesel kdo zpívá, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 40 CZK (2 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Na dostizích

    Položka č.: 211475

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 24. 06. 2019 18:54

    litografie, 1977, 9 x 13,5 cm, sign. DU K. Oberthor 77, autorský tisk, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Strom

    Položka č.: 235036

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 27. 06. 2019 18:38

    olej, papír, 20,5 x 27,5 cm, sign. PD Oberthor, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    Klaun s houslemi

    Položka č.: 234386

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 09. 07. 2019 18:43

    litografie, 40 x 28 cm, značeno DU autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Oberthor

    (1921-1996)

    V sluneční zahradě

    Položka č.: 234619

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2019 19:16

    linoryt, 20 x 67,5 cm, značeno DU a na zadní straně autorským razítkem, mírně zašpiněný a při levém okraji mimo tisk mírně natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook