Jan Bedřich Plaček

(1890-1980)

žák prof. E. Dítěte a K. V. Maška na UMPRUM v Praze a prof. V. Hynaise na AVU tamtéž; malíř; věnoval se figurální malířské tvorbě a krajinomalbě; zúčastňoval se společných výstav pořádaných Kulturní radou v letech 1939 - 1943 a výstav SVU Aleš; samostatně vystavoval 1940 v pražské Rubešově galerii; zastoupen ve sbírkách Východočeské galerie v Pardubicích (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

  • Jan Bedřich Plaček

    (1890-1980)

    Ráno za chalupou

    Položka č.: 234409

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 09. 07. 2019 19:06

    olej, karton, 32 x 43 cm, sign. PN J. B. Plaček, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a K. V. Maška na UMPRUM v Praze a prof. V. Hynaise na AVU tamtéž

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)