Antonín Gribovský

(1933-1989)

Krátce se učil sochařem a řezbářem u J. Vaňka v Brně. Pracoval jako strojní zámečník v brněnské Zbrojovce, 1961-1963 byl závodním fotografem Přerovských strojíren. Od 1963 byl ve svobodném povolání. Jako člen brněnského fotoklubu byl ovlivněn tvorbou K. O. Hrubého. Se Slavojem Kovaříkem inicioval založení olomoucké skupiny DOFO. Od konce 50. let vytvářel cykly "optických básní", od počátku 60. let začal experimentovat s principem solarizace. Obojí pokusy měly existencionální podtexty. Stejné účinky dosahoval i později v cyklu "interpretací" staré Olomouce, v němž dbal na odluku literárního obsahu fotografie. V posledním období se specializoval na fotografie průmyslových výrobků

  • Antonín Gribovský

    (1933-1989)

    Jedenáctiletá

    Položka č.: 1130

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 19:33

    bromostříbrná fotografie, 1961, 37 x 27,8 cm, sign. na zadní straně Gribovský Antonínznačeno na zadní straně autorským razítkem, vintage print, Antikvariát Dlážděná, člen Tvůrčí skupiny Máj 57, skupiny DOFO, Klubu fotografů města Brna a SČVU

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu

  • Antonín Gribovský

    (1933-1989)

    Laborantka

    Položka č.: 1131

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 19:34

    bromostříbrná fotografie, 27,5 x 32,5 cm, sign. na zadní straně Gribovský, popsáno a značeno razítkem z výstavy v Olomouci , Antikvariát Dlážděná, člen Tvůrčí skupiny Máj 57, skupiny DOFO, Klubu fotografů města Brna a SČVU

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID4**4 Historie příhozu

  • Antonín Gribovský

    (1933-1989)

    Letokruhy

    Položka č.: 1132

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 19:35

    bromostříbrná fotografie, 53 x 42 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, člen Tvůrčí skupiny Máj 57, skupiny DOFO, Klubu fotografů města Brna a SČVU

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Antonín Gribovský

    (1933-1989)

    Tři generace

    Položka č.: 1133

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 19:36

    bromostříbrná fotografie, 57 x 45,5 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná, člen Tvůrčí skupiny Máj 57, skupiny DOFO, Klubu fotografů města Brna a SČVU

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Antonín Gribovský

    (1933-1989)

    Položka č.: 1134

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 19:37

    bromostříbrná fotografie, 41 x 60 cm, při pravém okraji pokrčený papír, Antikvariát Dlážděná, člen Tvůrčí skupiny Máj 57, skupiny DOFO, Klubu fotografů města Brna a SČVU

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Antonín Gribovský

    (1933-1989)

    Restaurace

    Položka č.: 533

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2019 15:00

    bromostříbrná fotografie adjustovaná na kartonu, 1982, 40 x 56 cm, značeno na zadní straně autorským razítkem, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná, člen Tvůrčí skupiny Máj 57, skupiny DOFO, Klubu fotografů města Brna a SČVU

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)