František Vobecký

(1902-1991)

Vobecký František (9.11.1902 Trhový Štěpánov (Benešov) - 13.4.1991 Praha) Fotograf, malíř, pedagog. Studoval v Paříži (Académie Colarossi a École de la Grande Chaumière), ve 20. letech na Ústřední škole dělnické v ČR. Byl členem ČFVU a v letech 1931 – 1949 SVU Mánes. V 60. A 70. Letech přednášel jako externista na Umprum v Praze.Výstavy (výběr): 1959, 1985 – Praha; 1982 – Brno

  • František Vobecký

    (1902-1991)

    Portrét dívky

    Položka č.: 15

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 27. 06. 2019 17:01

    akvarel, tuš, papír, 44 x 32 cm, značeno na zadní straně razítkem z pozůstalosti Františka Vobeckého, rám, oboustranná kresba, Antikvariát Dlážděná, studoval v Paříži (Académie Colarossi a École de la Grande Chaumière, člen ČFVU a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)