Maxmilián Švabinský

žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Praze a KVU Aleš v Brně; malíř, kreslíř, grafik, pedagog; 1910 jmenován řádným profesorem Akademie umění v Praze na speciální škole pro grafické umění a malířství; jako profesor působil na AVU v Praze (1910-1939), vedoucí grafické speciálky (1910-1928), rektor (1916-1920, 1924-1926, 1933-1935), vedoucí figurálního malířského oddělení (1926-1939); zabýval se komorní i monumentální malbou, převažovaly figurální náměty a portréty (z rodinného prostředí i významných osobností veřejného a uměleckého života), kresbou, užitou i volnou grafikou (figurální a přírodní motivy, přírodní i sakrální náměty, portréty), plakátovou a známkovou tvorbou, mozaikou, návrhy vitráží, realizacemi pro architekturu (nástěnné obrazy Literatura a Umění pro Obecní dům v Praze); grafickými pracemi ilustroval řadu publikací; doménu jeho tvorby představuje grafické dílo, zejména dřevoryty v letech 1900-1923 a litografie v letech 1923-1933, významná jsou symbolistní malířská díla kolem 1900 (Chudý kraj, Splynutí duší) a monumentální žánrové malby; zastoupen ve sbírkách NG, PNP, UPM GHMP a Sbírkách Pražského hradu v Praze, Západočeské galerie v Plzni, MG v Brně, Muzea Kroměřížska v Kroměříži, AJG v Hluboké nad Vltavou, GVU v Ostravě, GVU v Olomouci, GVU v Chebu, Východočeské galerie v Pardubicích, KGVU ve Zlíně, Galerie Slováckého muzea v Uherském Hradišti a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Maxmilián Švabinský

    Rudolf II. a jeho pád

    Položka č.: 876

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 15:19

    litografie, 1935, 15 x 10,5 cm, sign. LD MŠvabinský, rám, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Ke cti Josefa Mánesa

    Položka č.: 180

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 26. 09. 2019 15:00

    dřevoryt, 44,5 x 30,5 cm, sign. PD M. Švabinský, rám, na rámu oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale …

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    litografie, 16,5 x 11,5 cm, sign. PD MŠvabinský, pasparta, č. 12/40, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Maxmilián Švabinský

    Vrba ve vichřici

    Položka č.: 220219

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 27. 08. 2019 15:18

    litografie, 10,4 x 13 cm, sign. PD MŠvabinský, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, …

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: ID7**0 Historie příhozu

  • Maxmilián Švabinský

    František Halas

    Položka č.: 226617

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 29. 08. 2019 14:29

    litografie, 1956, 19,9 x 15 cm, sign. PD M Švabinský, LN značeno na kameni M Švabinský 56, soupis č. 728, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČ…

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Výstava SVU Mánes

    Položka č.: 237008

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 02. 09. 2019 18:58

    litografický plakát, 1932, 125,5 x 95 cm, značeno PD na kameni M Švabinský 32, tisk Unie Praha, nadvakrát přeloženo, jinak velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akadem…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Duha

    Položka č.: 236569

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 04. 09. 2019 17:23

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Jan Štursa

    Položka č.: 237480

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 19. 09. 2019 19:52

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)