Ferdinand Stašek

(1888-1935)

studoval na Umělecko průmyslové kole v Praze u prof. Dítěte, později na uměleckých školách v Římě a Mnichově. Pocházel z jižních Čech, takže jeho počáteční tvorba je věnována jihočeské krajinomalbě. Po první světové válce odjel na základě konkurzu Ministerstva kultury Egyptského království do Egypta, kde se v roce 1923 usadil natrvalo v Káhiře. Maloval orientální motivy, portréty členů diplomatického sboru, členy předních egyptských rodin včetně krále Fuada I. Věnoval se také fotografii, která mu často sloužila jako podklad pro tvorbu obrazů.

  • Ferdinand Stašek

    (1888-1935)

    Portrét chlapce

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 06. 2019 17:14

    olej, karton, 1921, 38 x 29,5 cm, sign. PN Stašek, rám, vzadu popsáno autorem, místy poškozená malba, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Díťěte na Umělecko průmyslové škole v Praze, od roku 1923 působil v Egyptě v Káhiře, je autorem mnoha portrétů členů předních egyptských rodi…

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)