Jiří Slíva

(1947)

soukromé studium, člen SČUG Hollar; karikaturista, ilustrátor, grafik, malíř, pedagog; studoval na VŠE v Praze; pracoval v prognostickém oddělení Ústavu pro filozofii a sociologii ČSAV v Praze, od 1979 ve svobodném povolání; v letech 1990 - 1994 pedagogicky spolupracoval s J. Šalamounem na Letní akademii výtvarného umění v Salcburku, 1990 vedl na univerzitě Oberlin v Ohiu (USA) seminář Poetry and Cartoon; od 1972 začal uveřejňovat své kreslené grotesky a humorné ilustrace, jimiž zpočátku ilustroval vlastní verše v deníku Mladá fronta; záhy se začlenil do okruhu kreslířů časopisu Mladý svět; od 1980 se věnuje volné grafice; tematicky se jeho práce postupně vzdalují přímé anekdotičnosti a blíží se poetickému výrazu a filozofující zkratce; jako ilustrátor a grafik spolupracoval s četnými periodiky, např. Dikobraz, Květy, Vlasta, Věda a technika mládeži, Eulenspiegel, Nebelspalter, New York Times, Wall Street Journal, Wiener Journal, Die Zeit, Stern; ilustroval více než 60 knižních titulů; od 1995 se věnuje také malbě; získal četná ocenění na mezinárodních festivalech kresleného humoru v Montrealu, Berlíně, Ankaře, Sieně, Gabrovu, Havaně, Turíně, Beringeru, Teheránu a jinde; od 1980 člen hudebního souboru Grafičanka; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, PNP v Praze, Sammlung Karikatur v Basileji (Švýcarsko), Muzea humoru v Gabrovu (Bulharsko) a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

SEZNAM AUTORŮ

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Kafe avantgard

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (175 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:50

    litografie, 35,5 x 30,5 cm, sign. DU Jiří Slíva, č. 8/33, místy u okrajů lehounce ohnutý papír, antiqari.at Radhošťská, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.200 CZK (175 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jíří Slíva

    (1947)

    Nose in the rose

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:51

    akvatinta, 24,5 x 33 cm, sign. PD Jiří Slíva, rám, č. 1/60, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 4.500 CZK (188 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Tabacco Road

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 16:52

    litografie, 19,2 x 25 cm, sign. PD Jiří Slíva, č. 80/300, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Jazz Dog

    Položka č.: 177

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)

    Plánované ukončení: 15. 04. 2024 20:23

    litografie, 15,2 x 15 cm, sign. DU Jiří Slíva , č. 19/70, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Anděl s paragrafy

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (134 €)

    Plánované ukončení: 15. 04. 2024 20:24

    litografie, 25,2 x 19 cm, sign. PD Jiří Slíva , č. 21/45, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.200 CZK (134 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Mon Amour

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 15. 04. 2024 20:25

    litografie, 16 x 8 cm, sign. PD Jiří Slíva , č. 9/40, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Grand Café de Pisa

    Položka č.: 180

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 15. 04. 2024 20:26

    litografie, 14 x 9,7 cm, sign. DU Jiří Slíva , č. 42/50, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Cofee time

    Položka č.: 181

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)

    Plánované ukončení: 15. 04. 2024 20:27

    litografie, 15 x 9,5 cm, sign. PD Jiří Slíva , č. 11/65, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Cyklošnek

    Položka č.: 182

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)

    Plánované ukončení: 15. 04. 2024 20:28

    litografie, 9 x 11,7 cm, sign. PD Jiří Slíva , č. 15/40, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jiří Slíva

    (1947)

    Intimissimo

    Položka č.: 183

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (71 €)

    Plánované ukončení: 15. 04. 2024 20:29

    litografie, 16,2 x 5,3 cm, sign. PD Jiří Slíva , č. 36/70, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.700 CZK (71 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook