Karel Oberthor
(1921-1996)žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik; věnoval se malbě, volné a drobné grafice a volné kresbě; vytvořil stovky exlibris, provedených většinou výrazně barevnou litografií nebo dřevorytem; opakovaně se vracel do jižních Čech, zejména na Prachaticko; v krajinomalbě zdůrazňoval vše, co souvisí s lidskou tvořivou aktivitou; vstupoval i do jiných tematických okruhů, mezi nimiž podstatné místo zaujímají humorní domácí skřítkové, dominantní však zůstává motiv koně v nejrůznějších významových souvislostech; jednotlivé postavy, dvojice či skupiny koní, romantické imaginární krajinné vize, příznačně stylizované siluety stromů, ptáci a lidské postavy jsou prostředkem k vyjádření neomezené škály citů, pocitů a vztahů; litografii a monotyp obohatil řadou dosud neznámých postupů (1957 tisk barevné litografie z jednoho kamene pro všechny barvy); japonští podnikatelé mu uspořádali putovní výstavu v Japonsku (1987); zastoupen ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, AJG v Hluboké nad Vltavou, Krajské galerie ve Zlíně, GVU v Ostravě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2002, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2002)
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Starý holešovický přístav
Položka č.: 218Vyvolávací cena: 6.000 CZK (250 €)
Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00
tempera, karton, 1949, 61 x 86 cm, sign. PD K. Oberthor 49, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 6.000 CZK (250 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 20 000 CZK
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Zátiší
Položka č.: 269125Vyvolávací cena: 5.000 CZK (209 €)
Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:27
olej, plátno, 1953, 34 x 42,5 cm, sign. LN K. Oberthor 30. 4. 53, klínový rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 5.000 CZK (209 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
Odhadní cena: 12 000 - 15 000 Kč CZK
-
Karel Oberthor
(1921-1996)
Pranostika - duben
Položka č.: 273722Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 22. 04. 2024 18:28
malba na dřevěné desce, 60 x 14,5 cm, text: Svatá Mustiola nosí větry, které nekvílí a nehudou, takže bouřky a zlé následky z nich nebodou., Antikvariát Dlážděná, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu