Jan Konůpek

(1883-1950)

spolu s malířem E. Pacovským založili grafickou revui Veraikon. Těžiště Konůpkovy tvorby spočívá v grafice, tvorbě exlibris a ilustraci. Stylově vyšel ze secese ale zásadně ho ovlivnil také expresionismus a kubismus. Duchovní zázemí nacházel v mystice a vizionářství, inspiroval se klasickou a symbolistní literaturou.

SEZNAM AUTORŮ

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Hra na klavír

    Položka č.: 281128

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 28. 03. 2024 18:20

    litografie, 15,3 x 10,1 cm, značeno PD v desce KPK, Hudební archiv Frant. Schmidta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Ex Libris Mirek Kittrich

    Položka č.: 281127

    Vyvolávací cena: 100 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 28. 03. 2024 18:21

    dřevoryt, 9,5 x 7 cm, značeno PD v desce K, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 100 CZK (5 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Autoportrét

    Položka č.: 281126

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 28. 03. 2024 18:22

    dřevoryt, 8,6 x 7,5 cm, PD značeno Kpk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 150 CZK (7 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Boj

    Položka č.: 281125

    Vyvolávací cena: 50 CZK (3 €)

    Plánované ukončení: 28. 03. 2024 18:23

    dřevoryt, 9,6 x 7 cm, PD značeno Kpk, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 50 CZK (3 €)

    Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Alois Dyk PF 1935

    Položka č.: 220229

    Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)

    Plánované ukončení: 08. 04. 2024 14:08

    lept, 11,1 x 14,6 cm, sign. PD Konůpek, lehce zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 300 CZK (13 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Konůpek

    (1883-1950)

    Bez názvu

    Položka č.: 281391

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)

    Plánované ukončení: 16. 05. 2024 17:56

    lept, 34,5 x 22 cm, sign. PD Konůpek, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Instagram

Facebook