Jiří Sopko

  • Jiří Sopko

    Hlavičky

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (334 €)

    Plánované ukončení: 25. 04. 2024 15:00

    litografie, 1995, 54 x 43,5 cm, sign. PD Sopko 95, č. 96/100, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 8.000 CZK (334 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 25 000 CZK

  • Jiří Sopko

    Koupání

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (188 €)

    litografie, 1993, 52,2 x 36,2 cm, sign. PD Jiří Sopko 1993, č. 48/50, Jiří Sopko (* 1942) studoval mezi roky 1956–1960 na pražské Akademii u prof. Antonína Pelce. První výstava mu byla uspořádána v roce 1970 a na dlouhou dobu byla také výstavou poslední. Již zde Sopko zaujal svébytnou barevností a e…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (292 €)

  • Jiří Sopko

    Figurky

    Položka č.: 70

    Vyvolávací cena: 300.000 CZK (12.500 €)

    olej, plátno, 1991, 61 x 96 cm, sign. PD Sopko 91, prof. Jiří Sopko je výrazným představitelem české poválečné malby, členem skupiny 12/15, která se významně zapsala do historie vývoje současného malířského umění. Jiří Sopko ovlivnil celou generaci porevolučních umělců. Jeho tvorba je skvělou ukázko…

    Aktuální cena: 300.000 CZK (12.500 €)

    Odhadní cena: 450 000 - 550 000 CZK