Dalibor Smutný

(1964)

žák prof. L. Čepeláka na AVU v Praze; grafik, malíř; v roce 2003 obdržel cenu v soutěži Grafika roku; v malbě zobrazuje většinou biologické tvary nebo jejich symboly; malby mají neobvyklé kombinace barev, které vyzařují světlo (maluje nejen světlo samo o sobě, ale i světlo barvy); za obzorem jsou imaginární krajiny, zahrady, ale i rostliny; zastoupen ve sbírkách MG v Brně, MU v Olomouci, Výtvarného centra Chagall v Ostravě a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

  • Dalibor Smutný

    (1964)

    V krajině V

    Položka č.: 76

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 03. 04. 2024 17:15

    litografie, 1994, 43 x 53,5 cm, sign. PD D. Smutný 1994, č. 1/5, mírně ohmataný papír, rohy nepatrně ohnuté, antiqari.at Radhošťská, žák prof. L. Čepeláka na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 1.900 CZK (80 €)