• Bohumír Dvorský

    (1902-1976)

    Léto

    Položka č.: 91

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:25

    olej, sololit, 22 x 49 cm, sign. PD B. Dvorský, rám, soukromá škola O. Molitora, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, Výtvarných umělců Moravská Ostrava, Skupiny výtvarných umělců v Brně, KVU Aleš, SVU Mánes, Skupiny olomouckých výtvarníků, Svazu …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 25 000 Kč CZK

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Zima na Vysočině

    Položka č.: 92

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:26

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

    Odhadní cena: 28 000 - 31 000 Kč CZK

  • Oldřich Kerhart

    (1895-1947)

    U vody

    Položka č.: 93

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:27

    olej, sololit, 1935, 43,5 x 52,5 cm, sign. PD O. Kerhart 35, rám, autor náležející ke generaci prvorepublikových umělců, zabýval se figurální malbou v rámci novoklasických tendencí. Z toho vyplývá i námětové pole, v němž se přikláněl k vesnickým motivům, portrétu a zátiší

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Poslední dražitel: ID7026 Historie příhozu

    Odhadní cena: 11 000 - 13 000 Kč CZK

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Pole s vlčími máky

    Položka č.: 94

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:28

    olej, karton, 48 x 68 cm, sign. LD G. Macoun, rám, Gustav Macoun se narodil v Praze, ale jeho hlavním působištěm byl Český ráj, Kameničky a Českomoravská vrchovina. Absolvoval studium nejprve u Václava Jansy, později na doporučení u Aloise Kalvody a na závěr v letech 1908–09 u Antonína Slavíčka. Ide…

  • František Xaver Margold

    (1887-1967)

    Karolinum za vlády Vladislava Jagellonského

    Položka č.: 95

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:29

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Odhadní cena: 8 000 - 11 000 Kč CZK

  • Augustin Mervart

    (1889-1968)

    Valašská vesnice

    Položka č.: 96

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:30

    olej, karton, 50 x 50 cm, sign. PD Aug. Mervart, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Hrachovce a A. Balána, člen SVUM v Hodoníně

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Odhadní cena: 34 000 - 38 000 Kč CZK

  • Augustin Mervart

    (1889-1968)

    Chalupa u potoka

    Položka č.: 97

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:31

    olej, karton, 69 x 49 cm, sign. PD Aug. Mervart, rám, obraz významného moravského krajináře a malíře vedut. Studoval sochařství u prof. F. Hrachovce ve Valašském Meziříčí. Námět díla zaujme především jemným impresivním laděním i koloritem, oděrky na rámu, žák prof. F. Hrachovce a A. Balána, člen S…

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Odhadní cena: 46 000 - 51 000 Kč CZK

    Letní den u vody

    Položka č.: 98

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:32

    olej, plátno, 45 x 55 cm, rám, plátno místy poškozeno, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Odhadní cena: 42 000 - 47 000 Kč CZK

  • Jaroslav Veris (Zamazal)

    (1900-1983)

    Maurské mlýny na Guadalquiviru ve Španělsku

    Položka č.: 99

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (500 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:33

    olej, dřevotříska, 1932, 41 x 55 cm, sign. PD Veris, rám, Rodák ze Vsetína na Moravě vystudoval Akademii v Praze pod vedením prof. Preislera. Zde získal mnoho stipendií a ocenění za svoji uměleckou činnost. Brzy po dokončení absolvoval studijní pobyt v Paříži, který ho obohatil o nejvýznamnější výra…

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

    Odhadní cena: 14 000 - 16 000 Kč CZK

  • Roman Quido Kocian

    (1908-1981)

    Vesnice

    Položka č.: 100

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:34

    olej, plátno, 1935, 85 x 97 cm, sign. PD Quido Roman Kocian 1935, rám, autor nabízené položky studoval na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze užité a monumentální malířství u prof. A. Hofbauera, grafiku u prof. J. Bendy a mozaiku u prof. St. Ulmana. Ve svém díle se nechal inspirovat převážně pr…

  • Joža Uprka

    (1861-1940)

    Zliechovjanka

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 200.000 CZK (8.000 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:35

    olej, tempera, plátno, kolem r. 1925, 74 x 42 cm, monogr. PD JU, rám, konzultováno s PHDr. Mgr. Michaelem Zachařem a se Slováckým muzeem v Uherském Hradišti, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes

    Aktuální cena: 200.000 CZK (8.000 €)

    Odhadní cena: 250 000 - 280 000 Kč CZK

  • Richard Wiesner

    (1900-1972)

    Dívka v červeném

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:36

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 6 000 Kč CZK

  • Emanuel Kodet

    (1880-1955)

    Pierot a kolombína

    Položka č.: 103

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:37

    glazovaná kamenina s domalbou, 30. léta, v. 30 cm, místy krakelovaná glazura. Na obou skulpturách je patrná výrazná art deco stylizace typická pro Kodetovy keramické práce. Český sochař, malíř a grafik, narodil se v Pelhřimově. Studoval na Odborné škole keramické v Bechyni a na pražské uměleckoprůmy…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

    Odhadní cena: 9 000 - 10 000 Kč CZK

  • Kamil Lhoták

    Freres Lissac

    Položka č.: 104

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:38

    litografie, 1948, 22,3 x 30,2 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1948, rám, na papíře patrné přehyby, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. , antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hol…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Ryba

    Položka č.: 105

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:39

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Odhadní cena: 3 000 - 4 000 Kč CZK

    Položka č.: 106

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:40

    litografie na japanu, 18,5 x 14,5 cm, Antikvariát Dlážděná

    Odhadní cena: 3 000 - 3 300 Kč CZK

  • Eliška Jakubíčková

    Předjaří

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:41

    akryl, plátno, 2019, 55 x 45 cm, sign. zezadu E. Jakubíčková 2019, malebné dílo absolventky ateliéru Jiřího Načeradského a Zdeňka Berana. Květiny vytvořené mocnou gestickou malbou s expresivním rukopisem jsou jejím častým tématem. V jejích malbách můžeme rozpoznat též vliv kaligrafie, žákyně prof. J…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Odhadní cena: 18 000 - 20 000 Kč CZK

  • Alén Diviš

    (1900-1956)

    Srdce

    Položka č.: 108

    Vyvolávací cena: 54.000 CZK (2.160 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:42

    uhel, papír, 50. léta 20. století, 47 x 32 cm, rám, posouzeno PhDr. Jaromírem Zeminou, E. A. Poe - Povídky. Dílo velmi významného, nesnadno zařaditelného českého solitéra, který většinu svého života prožil v zahraničí. Tvořil např. v Paříži, kde se jeho malba nese v duchu expresionismu s typickou sy…

    Aktuální cena: 54.000 CZK (2.160 €)

    Odhadní cena: 65 000 - 72 000 Kč CZK

  • Milan Laluha

    (1930-2013)

    Položka č.: 109

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:43

  • Vilém Reichmann

    (1908-1991)

    Erb

    Položka č.: 110

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Plánované ukončení: 28. 05. 2019 19:44

    tužka, uhel, papír, 1946, 31,5 x 21 cm, rám, Reichmann absolvoval své studium na Vysoké škole technické v Brně obor architektura. Postupně však rozšiřoval oblast svých zájmů na pole literární, básnické a výtvarné. Významným způsobem se také zapsal do dějin české fotografie. Hlásil se k meziválečné a…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 Kč CZK

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Zamilovaná

    Položka č.: 1

    Vyvolávací cena: 10.600 CZK (424 €)

    Plánované ukončení: 29. 05. 2019 17:00

    kombinovaná technika, papír, 49 x 35 cm, sign. PD Rožánek, soukromý žák prof. J. Velenovského, O. Smutného a E. Filly

    Aktuální cena: 10.600 CZK (424 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Písek nad Otavou

    Položka č.: 2

    Vyvolávací cena: 13.800 CZK (552 €)

    Plánované ukončení: 29. 05. 2019 17:03

    Aktuální cena: 13.800 CZK (552 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Ležící akt

    Položka č.: 3

    Vyvolávací cena: 13.200 CZK (528 €)

    Plánované ukončení: 29. 05. 2019 17:06

    olej, karton, 29,5 x 42 cm, rám, soukromý žák prof. J. Velenovského, O. Smutného a E. Filly

    Aktuální cena: 13.200 CZK (528 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1944)

    Samota

    Položka č.: 4

    Vyvolávací cena: 40.250 CZK (1.610 €)

    Plánované ukončení: 29. 05. 2019 17:09

    olej, karton, 59 x 41 cm, sign. DU V. Rožánek, rám

    Aktuální cena: 40.250 CZK (1.610 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Imaginární krajina

    Položka č.: 5

    Vyvolávací cena: 17.800 CZK (712 €)

    Plánované ukončení: 29. 05. 2019 17:12

    tempera, papír, 41 x 27 cm, sign. PD V. Rožánek, rám, soukromý žák prof. J. Velenovského, O. Smutného a E. Filly

    Aktuální cena: 17.800 CZK (712 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Bezedná touha

    Položka č.: 6

    Vyvolávací cena: 21.750 CZK (870 €)

    Plánované ukončení: 29. 05. 2019 17:15

    tempera, papír, 48,5 x 33,5 cm, rám, soukromý žák prof. J. Velenovského, O. Smutného a E. Filly

    Aktuální cena: 21.750 CZK (870 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    U Jaderského moře

    Položka č.: 7

    Vyvolávací cena: 21.850 CZK (874 €)

    Plánované ukončení: 29. 05. 2019 17:18

    olej, sololit, 29,9 x 39,5 cm, sign. LD Rožánek, rám, informelní práce jihočeského autora, dodnes mírně zapomenutého a čekajícího na své objevení a zhodnocení, neboť přesahuje svůj region do celočeského kontextu. , soukromý žák prof. J. Velenovského, O. Smutného a E. Filly

    Aktuální cena: 21.850 CZK (874 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Stolek s bílou konvicí

    Položka č.: 8

    Plánované ukončení: 29. 05. 2019 17:21

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Na návsi

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 15.300 CZK (612 €)

    Plánované ukončení: 29. 05. 2019 17:24

    Aktuální cena: 15.300 CZK (612 €)

  • Václav Rožánek

    (1913-1994)

    Položka č.: 10

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    Plánované ukončení: 29. 05. 2019 17:27

    pastel, papír, 27,5 x 40 cm, rám, soukromý žák prof. J. Velenovského, O. Smutného a E. Filly

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)