• Eva Svobodová

    Jak se přiznat svému muži

    Položka č.: 823

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 30. 03. 2017 15:00

    filmový plakát, 1966, 42 x 29,5 cm, jugoslávský film, režie: Vladan Slijepcevic, Provenience: Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • Karel Šafář

    (1938-2016)

    Pocta české moderně

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (193 €)

    bibliofilie, 10x lept, mezzotinta, suchá jehla K. Šafář, vše signováno, Ex. 63/90, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. R. Fialy na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, prof. K. Svolinského a Z. Sklenáře na VŠUP tamtéž

    Aktuální cena: 5.000 CZK (193 €)

  • Václav Junek

    (1913-1976)

    Ilustrace ke H. Sienkiewicz: Pouští a pralesem, Vlci, pes a buvol (str. 174, obr. 16)

    Položka č.: 929

    Vyvolávací cena: 1.700 CZK (66 €)

    škrábaná křída, tuš, papír, 21,3 x 14 cm, vzadu razítko: Z pozůstalosti ak. mal. Václava Junka (1913-1976), č. 42, žák prof. J. Bendy na VŠUP v Praze a J. Obrovského na AVU tamtéž, členem Spolku sběratelů a přátel Ex libris

    Aktuální cena: 1.700 CZK (66 €)

  • Jan Konůpek

    Ladislav Klíma: Edgar a Eura

    Položka č.: 45

    bibliofilie, 4x lept, úprava J. Konůpek, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1938, Ex. 94/96, ruční papír Pannekoek, 30 s., volné listy v deskách , Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hol…

  • Tavík František Šimon

    (1877-1942)

    Kutná Hora

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 3.200 CZK (124 €)

    bibliofilie s 12 lepty, 1938, 52 x 39 cm, vše signováno, V. Fiala, M. Kazdová 2x, F. Kobliha, A. Majer, A. Nauman, V. Pukl, V. Silovský 2x, T. F. Šimon, K. Štěch, K. Vik, dekorace v textu V. Fiala, zlacená výzdoba na desce podle návrhu F. Koblihy, vydal SČUG Hollar 1938, volné listy, Provenience: An…

    Aktuální cena: 3.200 CZK (124 €)

  • Pietro Andrea Mattioli

    Herbář aneb bylinář vysoceučeného a vznešeného p. Doktora Petra Ondřeje Mathiola

    Položka č.: 175

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    kniha, reprint vydání z roku 1596, vydání v sešitech 1-70, sešit 65 a 66 chybí, vydal B. Kočí, Praha, 1924, , Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jan Maria Augusta

    (1897-1939)

    Rukověť sběratelova, část 1.

    Položka č.: 174

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    kniha, včetně přílohy s adresářem sběratelů, vydal Ludvík Bradáč, Praha, brož, 608s., obálka a některé listy po krajích nepatrně zohýbané a trochu otrhané, dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • Emanuel Frinta

    (1896-1970)

    J.J. Paulík: Technika flirtu

    Položka č.: 173

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    kniha, obálka E. Frinta, vydali Kvasnička a Hampl, Praha, 1932, brož, 122s., uvolněné listy, obálka na hřbetu natržená, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. Švabinského, Obrovského a Nechleby na AVU v Praze, prof. Kupky v Paříži

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • John Heartfield

    (1891-1968)

    Položka č.: 172

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (147 €)

    knihy, fotomontážní obálky s využitím kreseb J. Lady sestavil J. Heartfield, il. J. Lada, vydal Karel Synek, Praha, 1936-7, brož, 238+235+238+242+243+249s., u prvních dvou svazků obálky chybí, u všech svazků částečně uvolněné a po krajích otřepené listy, obálky u svazků III-VI na hřbetu mírně otrhan…

    Aktuální cena: 3.800 CZK (147 €)

  • Fridtjof Nansen

    Na severní točnu I-II

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 220 CZK (9 €)

    kniha, se 4 rozkládacími mapami, 4 barevnými přílohami a 211 vyobrazeními, vydal J. Otto, Praha, 1897, plpl vazby, 526+507s., velmi dobrý stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 220 CZK (9 €)

  • Pablo Picasso

    (1881-1973)

    Christian Zervos: Pablo Picasso

    Položka č.: 170

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    kniha, katalog výstavy, 30 čb. vyobrazení v přílohách + barevná reprodukce ve frontispisu, edice Arte Moderna Straniera N. 2, serie A – Pittori N. 1, vydal Ulrico Hoepli, Milano 1932, ex. 412/800, 26 s., brož, několik stran při rozích zašpiněných, jedna lehce zašpiněná, Provenience: Antikvariát Ostr…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Henri Matisse

    (1869-1954)

    Giovanni Scheiwiller: Henri Matisse

    Položka č.: 169

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    kniha, katalog výstavy, 30 čb. vyobrazení v přílohách + barevná reprodukce ve frontispisu, edice Arte Moderna Straniera N. 3, serie A – Pittori N. 2, vydal Ulrico Hoepli, Milano 1933, ex. 336/800, 24 s., brož, stav velmi dobrý, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Václav Rabas

    (1885-1954)

    Soubor obrazů, kreseb a plastik ve výběru Karla Šourka

    Položka č.: 168

    kniha, sign. suchá jehla V. Rabase, vytiskl M. Pegrassi, 2.sv edice Knihy nového umění, vydala Umělecká beseda, Praha 1942, 286 s., poloplátěná vazba s obálkou, kniha v dobrém stavu, obálka po krajích potrhaná a zašpiněná, Provenience: Antikvariát Ostrovní, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace, H. Sc…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Joseph Alexander Helfert von

    An Ehren und an Siegen Reich

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (154 €)

    kniha, unter dem Allerhöchsten Protektorate Seiner Kaiserlichen und königlich apostolischen Majestät Franz Joseph I., literární část sestavil J.A. von Helfert, obrazovou část J. Dernjac, úprava H. Lefler, J. Urban, J.J. Tautenhayn, L. Hujer a R. von Larisch, vydal Max Herzig, 1900?, bohatě secesně z…

    Aktuální cena: 4.000 CZK (154 €)

  • Různí autoři

    Soupis památek historických a uměleckých v králostvím českém

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (308 €)

    40 svazků, 40 svazků soupisů památek podle tehdejších okresů, obsahuje množství fotodokumentačních materiálů, vydala Čs. Akademie věd a umění, Praha 1897 - 1935, brožovaná, nerozřezáno, stav dobrý, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 8.000 CZK (308 €)

  • Čeněk Zíbrt

    Bibliografie české historie díl 1-5

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (97 €)

    11 svazků, vydala česká akademie cís. Frant. Josefa, Praha 1900 - 1912, 674 + 1216 + 737 + 720 + 960 s., brožovaná, nerozřezáno, stav dobrý, Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 2.500 CZK (97 €)

  • Rudolf Bačkovský

    Bývalá česká šlechta předbělohorská i pobělohorská na svých sídlech v Čechách a na Moravě ve svých znacích

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (58 €)

    kniha, kresby Mikoláše Alše, kresby znaků Fr. Frýba a ing. arch. P. Bernreiter, obsahuje řadu hlubotiskových fotografií hradů a zámků, vydal Jindř. Bačkovský, Praha 1948, 5000 výtisků, 371 s., poloplátěná vazba , Provenience: Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (58 €)

  • Různí autoři

    Amtliches Material zum Massenmord von Katyn. Im Auftrage des Auswärtigen Amtes auf Grund von urkundlichen Beweismaterials zusammengestellt, bearbeitet und hrsgg. v.d. Deutschen Informationsstelle.

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (135 €)

    kniha, 24, 7 x 19,7 cm, Berlin, 1943, 331 stran, sešit, zachovalý stav, zažloutlé stránky, na obálce a titulním listu hnědé skvrnky, ,

    Aktuální cena: 3.500 CZK (135 €)

  • Různí autoři

    Dokumente Polnischer Grausamkeit, Im Auftrag des Auswärtigen Amtes auf Grund urkundlichen Beweismaterials zusammengestellt, bearbeitet und herausgegeben von der Deutschen Informationsstelle.

    Položka č.: 162

    Vyvolávací cena: 900 CZK (35 €)

    kniha, 20 x 29 cm, Berlín, 1940, 456 stran, černobílé fotografie, poloplátěná vazba, , zachovalý stav, poškozený hřbet, desky ohmatané,

    Aktuální cena: 900 CZK (35 €)

  • Konstantin Biebl

    Nový Ikaros

    Položka č.: 161

    kniha, 19 x 24 cm, upr. Fr. Muzika, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929, ed. Aventinum, měkká lepená vazba, 61s., zachovalý stav, zažloutlé listy, papírová obálka na hřbětě poškozená,

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Josef Čapek

    (1887-1945)

    H. de Montherlant: Ráj ve stínu mečů

    Položka č.: 160

    kniha, ob. a úprava J. Čapek, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1926, brož, 104s., ed. Aventinum, lehce otřepené okraje, velmi dobrý stav, , studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel Skupiny výtvarných umělců

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Josef Teige

    (1862-1921)

    Pražské ghetto

    Položka č.: 159

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (47 €)

    kniha, společná práce I. Hermanna, J. Teige a Z. Wintra, il. A. Kašpar, 51 fotografických vyobrazení, vyd. Česká graf. společnost Unie, Praha, 1902, clpl. vazba, bez obálky, 144s., velmi dobrý stav,

    Aktuální cena: 1.200 CZK (47 €)

  • Karel Teige

    (1900-1951)

    České písně kramářské

    Položka č.: 158

    kniha, úprava a vazba K. Teige, úvod R. Smetana a B. Václavek, vyd. Fr. Borový, Praha, 1937, clpl vazba, 228s., velmi dobrý stav, , studium dějin umění na FF UK v Praze a ve škole Bauhausu v Dessau, zakladatel Devětsilu, člen Levé fronty, mluvčí Skupiny surrealistů

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • John Mackworth

    (1887-1939)

    Tajemný tank

    Položka č.: 157

    kniha, knihovna Mladého hlasatele, sv. 9, il. V. Živný, vyd. Mladý hlasatel, Praha, 1938, plpl. vazba, 190s., zachovalý stav,

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Ladislav Sutnar

    (1897-1976)

    Verše na zeď

    Položka č.: 156

    kniha, upr. L. Sutnar, 20 obr. a vazba Fr. Bidlo, sest. Vincy Schwarz, vyd. Družstevní práce, Praha, 1937, clpl. vazba, 69s., stav velmi dobrý,

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Signatur 23

    Položka č.: 155

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (77 €)

    kniha, obsahuje tištěné koláže, v příloze signovaný Analphabétogramme, vydal Rommerskirchen, 1995, Ex. 910/990, nestr., originální plexi. pouzdro, Provenience: Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 2.000 CZK (77 €)

  • Josef Šusta

    Dějiny lidstva od pravěku k dnešku

    Položka č.: 154

    6 svazků, dějiny lidstva v šesti svazcích, bohatý obrazový doprovod, rozkládací mapky a přílohy, editor Josef Šusta, vydal Melantrich, Praha 1936-1942, str. 701, 695, 768, 520, 731, 365, zlacené polokožené vazby, na vazbách drobné oděrky jinak výborný stav, Provenience: Antikvariát Ostrovní

  • František Zelenka

    (1904-1944)

    Soumrak Anglie

    Položka č.: 153

    kniha, vyd. autor nákladem vlastním, Praha, 1940, brož, 96s., zachovalý stav,

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Erwin Hölzle

    (1901-1976)

    Schicksal und Sendung (Ein Volksbuch)

    Položka č.: 152

    kniha, 32,5 x 28 cm, kniha něm. Historika E. Hölzla Osud a poslání, 450 čb. vyobrazení, vyd. Union Deutsche Verlagsgesellschaft, Stuttgart, clpl. Vazba, 434s. , ušpiněné a na hřbetu natržené desky, dobrý stav,

  • Různí autoři

    Viribus Unitis, Österreich - Ungarn und der Weltkrieg

    Položka č.: 151

    kniha, 31 x 24 cm, Rakousko-Uhersko a Světová válka, velké množství dobových fotografií, mapek a ilustrací, vyd. Gesellschaft vom Silbernen Kreuz, Vídeň, 1919, pův. kartonová vazba, 1106 stran + rejstřík , desky na hřbetu odřené a lehce ušpiněné, stav velmi dobrý,