Výtvarné umění 19. - 21. století (162. aukce) - sálová část

První podání nebo-li limitování probíhá až do 13. 12. 2018 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den tj. 14. 12. 2018

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    Ukončení prvního podání: 13. 12. 2018 15:00

    kvaš, tuš, papír, 1993 - 95, 57 x 41 cm, sign. PD Načeradský 93 - 95, rám, mistrovská práce vytvořená kombinovanou technikou na papíře, která zachycuje autorův oblíbený námět, tedy vztah mezi mužem a ženou, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Poslední dražitel: ID3403 Historie příhozu

  • Jiří Načeradský

    Rotující žena

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    akryl, lepenka, sololit, 1985, 105 x 71 cm, sign. PD Načeradský 1985, rám, Jiří Načeradský je jeden z vůdčích představitelů Nové figurace a české grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně sp…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    Poslední dražitel: ID2290 Historie příhozu

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Sblížení

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    narativní koláž, 1995, 40 x 30 cm, PD monogr. JK 95, vzadu signováno J Kolář 97, narativní koláž - koláž s příběhem, kde se mění kontext a význam zobrazované skutečnosti, antiqari.at Radhošťská, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Josef Istler

    (1919-2000)

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    monotyp, 45,7 x 33,3 cm, sign. PD Istler, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák německého malíře Waltera Höfnera, člen skupiny Cobra (Belgie a Francie), člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Společnosti K. Teiga

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Akty

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    kresba tužkou, papír, 11,3 x 14,4 cm, rám, vzadu razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Toaleta

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    kresba tužkou, papír, 17 x 13 cm, rám, vzadu razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Erotická

    Položka č.: 37

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    kresba tužkou, papír, 17,5 x 12 cm, rám, vzadu razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    kresba perem, papír, 1945, 25 x 12 cm, monogr. PD B. 45, rám, vzadu razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Surrealistická I.

    Položka č.: 39

    kresba perem, papír, 1945, 21 x 14,8 cm, monogr. LD B. 45, rám, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Surrealistická II.

    Položka č.: 40

    kresba perem, 1945, 21 x 14,8 cm, monogr. PD B. 45 , rám, vzadu razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Surrealistická III.

    Položka č.: 41

    kresba perem, papír, 1945, 21 x 14,8 cm, monogr. LD B. 45, rám, vzadu razítko Z pozůstalosti Vlastimila Beneše, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    Figura

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    tempera, kvaš, 1944, 54 x 35,5 cm, sign. PD Beneš 44, rám, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Vlastimil Beneš

    (1919-1981)

    V kadibudce

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    olej, sololit, 1978, 11,3 x 7,4 cm, rám, vzadu pozůstalostní razítko a datace, kdy autor na díle pracoval, studium na UK a VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Poslední dražitel: ID654 Historie příhozu

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Základní kadlub všech forem

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 180.000 CZK (7.200 €)

    kombinovaná technika, plátno, 121 x 51 cm, sign. PD Saudek, olištováno, ojedinělá ukázka Saudkovi práce na plátně. Kája Saudek byl český malíř a nejznámější český komiksový kreslíř, jehož specifický výtvarný projev se stal inspirací pro další komiksové tvůrce. Inspirován americkým komiksem a pop-art…

    Aktuální cena: 180.000 CZK (7.200 €)

  • MICL

    (1969)

    Dvě masky

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 13.000 CZK (520 €)

    olej, plátno, 2012, 46 x 60 cm, sign. PD MICL 12

    Aktuální cena: 13.000 CZK (520 €)

  • Lubomír Typlt

    (1975)

    Tři Pinocchiové a holky

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    tempera, papír, 2013, 50 x 69,5 cm, sign. PD Typlt 2013, rám, vydařená dynamická práce s typickým námětem Pinocchia od čelného představitele současné české malby, který ve svém díle zhodnocuje výsledky školení u významných profesorů na českých a německých uměleckých školách, které dále zcela osobitý…

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Aleš Lamr

    Duhová obloha v modré

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Aleš Lamr

    Duhová obloha v oranžové

    Položka č.: 48

    akvarel, tuš, papír, 1992, 33 x 22,5 cm, monogr. DU A.L. 92, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • Aleš Lamr

    Merino II

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €)

    akryl, plátno, 2000, 100 x 80 cm, sign. DU A. Lamr 00, Lamrova tvorba se vyznačuje silným citem pro ornament a výraznou barevnost. Své obrazové cykly i jednotlivé obrazy často doplňuje vtipnými komentáři a názvy. Velká míra abstrakce a symbolika tvarů se stala nedílnou součástí Lamrovy tvorby. Právě…

    Aktuální cena: 90.000 CZK (3.600 €)

  • Ivan Ouhel

    Oranice

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    akvarel, tuš, papír, 32 x 38 cm, sign. PD I. Ouhel, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Součka, člen Volného seskupení 12/15, Pozdě, ale přece, člen Umělecké besedy

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Ivan Ouhel

    Čtyři měňavky

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, plátno, 2012, 50 x 25 cm, sign. DU I. Ouhel 12, rám, pozitivně laděná práce významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjí odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Ouhel dvakrát reprezentoval české umění na Benátském bienále a proslavil se pů…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Svatopluk Klimeš

    Zelená krajina přemýšlí

    Položka č.: 52

    kombinovaná technika s ohněm, sololit, 2017, 70 x 50 cm, sign. vzadu Klimeš, žák A. Paderlíka, zakládající člen skupiny AFTEC

  • František Hodonský

    Lužní formy

    Položka č.: 53

    akryl, olej, plátno, 2009, 45 x 65 cm, sign vzadu LN Hodonský 2009, autorsky zalištováno, žák prof. V. Hrocha na SUPŠ v Uherském Hradišti a F. Jiroudka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

  • František Hodonský

    Průtok

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    olej, plátno, 2004 - 2005, 80 x 100 cm, sign. PD Hodonský 05, lištováno, obraz Průtok z roku 2004 je krásnou ukázkou Hodonského přístupu k barvě. Koloristicky výrazný obraz navazuje na expresivní zobrazení krajiny, ke kterému se autor přiklonil již v 80. letech. Osobnost Františka Hodonského patří k…

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Letící

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 70.000 CZK (2.800 €)

    cín, zlato, v. 63 cm, sign. na podstavci O. Zoubek, Letící z roku 1996 je variantou návrhu sochy pro památník obětem komunismu v Ústí nad Labem - v parku v Ústí byla nakonec realizována varianta postavy "stojící" , žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 70.000 CZK (2.800 €)

    Poslední dražitel: ID3642 Historie příhozu

  • Kateřina Miler

    Krtek a zvířatka

    Položka č.: 58

    kvaš, papír, 12 x 12 cm, PD monogr. ZM, sign. Kateřina Miler

  • Kateřina Miler

    Krtek a sova

    Položka č.: 59

    kvaš, papír, 14 x 21 cm, PD monogr. ZM, sign. Kateřina Miler

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek a zvířátka

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    kresba na ultrafanu, koláž, 11,5 x 16,3 cm, rám, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Antonín Lukavský

    Červené molo

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 85.000 CZK (3.400 €)

    olej, plátno, 2000, 90 x 94 cm, sign. PD Lukavský, rám

    Aktuální cena: 85.000 CZK (3.400 €)

  • Kamila Ženatá

    Noční nebe

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    olej, plátno, 2017, 60 x 60 cm, sign. vzadu Ženatá, žákyně L. Čepeláka

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)