-
Josef Šíma
(1891-1971)
Jaroslav Seifert: Slavík zpívá špatně
Položka č.: 204Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 3 kresby J. Šíma, obálka J. Štyrský a Toyen, titulní list K. Teige, 19. svazek edice Odeon, vydal Jan Fromek, Praha 1926, 63., celopl. vazba, obálka vevázána vzadu, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tam…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Marie Čermínová Toyen
(1902-1980)
Štyrský - Toyen – Nečas: Paříž v noci
Položka č.: 191Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, velmi vzácně se objevující drobný průvodce Paříží, předcházející pozdějšímu vydání, vyd. Jan Fromek, Praha, 1927, jako 7. svazek Malé edice Odeon, obs. 5 čb. vyobr., pův. brož, 44s., drobný flíček na hřbetu, jinak velmi dobrý, hezký stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Adventures of Robinson Crusoe, with Memoir of the Author
Položka č.: 124Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, kolorovaný frontispis, ilustrace na titul. listu a četné ilustrace v textu a v přílohách podle kreseb Jeana-Jacquese Grandvillea vyryl do dřeva George Dorrington, obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, tisk Willoughby And Co, vydal Willian Strange, Paternoster Row, London 1840, dobová p…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eugénie Foa
(1796-1852)
Der kleine Robinson von Paris oder der Triumph der Arbeitsamkeit.
Položka č.: 144Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 8 barevných litografických příloh, přeložil L.H., vydal Verlag von Rudolf Lechner, Wien, 138s., papírová vazba se zlacenou reliéfní výzdobou, drobné odřeniny, velmi dobý stav, vzácně se vyskytující, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
V boj (cyklostyl 1947!)
Položka č.: 54Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
sešit, zcela raritní zvláštní číslo vydané v den odhalení pamětní desky V. Preissiga 26. října 1947 na Spořilově, věnované památce V.P. a jeho dcery Inky (Ireny Bernáškové), obs. výběr z textů z pův. ilegálního periodika z let 1939-1940, dále několik drobných výňatků z Inčiných motáků (z Pankráce a …
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Vojtěch Preissig
(1873-1944)
Československé legie ve Francii, malířské dokumenty
Položka č.: 561Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 24 x 34 cm, 99 reprodukcí velikosti pohlednice, ukázky děl umělců - legionářů čsl. legií za 1.sv. války, reprodukce děl nalepené na kartonu autoři: V. Preissig, F. Kupka, Gutfreund, Dálný, K. Cipra, H. Němeček, O. Nejedlý, V. Beneš, B. Harna, A. Longen, vyd. Památník odboje, Praha, 1923…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Paulina Schwarzenberg
(1774-1810)
Česká krajina v leptech Pavlíny kněžny ze Schwarzenbergu z let 1804-1806
Položka č.: 620Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, obsahuje 35 reprodukovaných leptů, hlubotiskovou barevnou reprodukci portrétu kněžny proti titulu a seznam vyobrazení, úvod Zdeňek Wirth, vydal Vladimír Žikeš, Praha 1939, úprava J. Solar, tisk příloh M. Pregrassi, 100 výtisků, původní polopergamen. vazba, vybledlé desky, velmi dobrý stav , …
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Škvorecký
(1924-2012)
Příběh inženýra lidských duší I. - II.
Položka č.: 412Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, strojopis, 1977, 452 + 471 s., clpl. vazba, dobrý stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Steven Meisel
(1954)
Madona: Sex
Položka č.: 380Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 35 x 28 cm, francouzské vydání fotografické knihy Madonna Sex z roku 1992, fotografie Steven Meisel, originální spirálově děrovaná hliníková vazba číslo 0931686, součástí komiks, chybí CD a původné obal s portrétem Madony, na posledních stranách stopy od polití ve spodní části, místy škrábanc…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Petr Ptáček
(1965)
M2 in the channel (1931)
Položka č.: 455Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
soubor pěti litografií, 2006, 15 x 21 cm, sign. PD Petr Ptáček 2006, č. 94/100, 5 samostatných listů v papírové obálce, každý list signován
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Anderle
(1936)
Václav Havel: Appassionata humana
Položka č.: 454Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1991, 30,2 x 43 cm, Obsáhlá kniha kreseb Jiřího Anderle na text Václava Havla v německé jazyce Ein Wort über das Wort (Slovo o slově), žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Erich Kästner
(1899-1974)
Dopis Prokopu Tomanovi ml.
Položka č.: 815Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
dopis, 1972, 20,5 x 14,5 cm, Strojopisný dopis v němčině s podpisem z 18.4.1972, v původní obálce s autorským razítkem, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Eva Hašková
(1946)
Babylonská věž
Položka č.: 553Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s 10 barevnými komb. technikami ve formátu 12 x 9 cm, 2003, 20,7 x 14,5 cm, vše sign. DU Eva Hašková 03, autorský tisk, Edice Biblos, svazek č.48, Praha 2003. V nakladatelství Kniha, grafika, bibliofilie vydali Josef Runštuk a Karel Žižkovský v počtu 100 čísl. výtisků, volné listy v kart…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Různí autoři
Hory a řeky v Československu
Položka č.: 535Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, obs. 4x sign. litografii A.J. Alex, Gejza Angyal, Willi Nowak, V. Silovský, 1x nesign. litografii M. Švabinský, 2x sign. dřevoryt P. Dillinger a Karel Vik (bar.), 2x sign. lept Heinrich Hönich, A. Majer, a 1x sign. suchou jehlu A. Moravec, vyd. Státní nakladatelství, Praha, 1932, nekomp…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Sergej Konstantinovič Makovskij
(1878-1962)
Lidové umění Podkarpatské Rusi
Položka č.: 525Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, velmi vzácně se objevující publikace o tkalcovství, řezbářství, keramice a dalších uměleckých řemeslech na Podkarpatské Rusi, vyd. Plamja, Praha, 1925, rusky, nečísl. exemplář (celkem 300 kusů, vyšlo několik jazykových mutací), obs. 110 čb. a bar. velmi kvalitních vyobrazení, pův. brož s pův.…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Cyril Bouda
(1901-1984)
Jan Skácel: Chyba broskví
Položka č.: 493Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
Bibliofilie, originální sign. kolorovaná kresba na tit. listě C. Boudy vedle podpisu J. Skácela, jedná se o soukromé strojopisné vydání Josefa Sedláka ze Šternberka u Olomouce z r. 1974, volné listy v pův. pap. ob., na posledním listě dovětek: tato kniha byla autorem opuštěna v zimě roku 1974, velmi…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Georg Trakl
(1887-1914)
Básně Jiřího Trakla
Položka č.: 668Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, dvoubarev. tisk, viněta, úprava Josef Marek, překlad B. Reynek, 42. sv. Dobrého díla, vydal A.L. Stříž, Stará Říše 1917, 84 s., karton vazba, výborný stav, Antikvariát Ostrovní
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Bílek
(1872-1941)
Křížová cesta
Položka č.: 650Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 51 x 34 cm, 28 velkoformátových tabulí s reprodukcemi děl F. Bílka, vytiskl grafický ústav Jana Štence, vydala Jana Hlavatá, Praha 1914, 12. svazek edice Umělecké snahy, volné listy v deskách s reliéfem F. Bílka, desky zhotovil Ant. Jelínek, ochranné pouzdro, dobrý stav, Antikvariát Os…
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Čapek
(1887-1945)
Francis Jammes: Román zajícův
Položka č.: 235Vyvolávací cena: 2.500 CZK (105 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 38 linorytů, titul, úprava Jos. Čapek, překlad B. Reynek, vydala M. Florianová, Stará Říše 1920, vytiskli Kryl a Scotti, Nový Jičín, Ex. 148, 65 s., plkž. převazba, vydán ze skladu v únoru 1921, výborný stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, zakladatel …
Aktuální cena: 2.500 CZK (105 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Agnoldomenico Pica
(1907-1990)
Nuova architettura nel mondo Quaderni della Triennale
Položka č.: 371Vyvolávací cena: 2.400 CZK (100 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 1938, 22 x 21 cm, kniha italského architekta, italský text, bohatý fotografický doprovod, množství plánků a nákresů, vydal Ulrico Hoepli, Milano, vazba původní, 522 stran, s obálkou, přebal po kraji otřepen a natržen, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.400 CZK (100 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
František Ketzek
(1906-1978)
Naši Svatí a Blahoslavení
Položka č.: 572Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie, 47 x 33 cm, 12 sign. litografií F. Ketzek, předmluva S.M. Braito, Praha 1944, volné listy v org. karton. deskách, karton zašpiněn, jinak dobrý stav , Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. H. Brunnera a J. Bendy na VŠUP v Praze, člen spolku Purkyně a SČVU
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Mádlo
(1934-2008)
Vracím se k tobě moje město
Položka č.: 570Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
11x litografie, 41 x 60 cm, 11x sign. litografie Jiří Mádlo, vyd. Nástup, Pelhřimov, 1967, ex.: 190/200, volné listy v obálce, chybí litografie č. 11 a 13, obálka více opotřebena, jinak dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Rady a V. Silovského na AVU v Praze, člen Syndikátu výtvarných uměl…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Jiří Anderle
(1936)
Zarathustras Book of Advice
Položka č.: 577Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
bibliofilie s původním leptem ve formátu 7 x 5 cm, 1992, 10,9 x 7,8 cm, sign. DU Anderle, autorský tisk, celokožená vazba, text v angličtině, vydala Lyra Pragensis, Praha 1992, 18 stran, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Adolf Hoffmeister
(1902-1973)
Podoby 1934
Položka č.: 201Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, soubor kreseb a koláží A. Hoffmeister, ob., patitul, titul, 33 listů a jejich seznam, chybí č. 3, 24, 36, vydal SVU Mánes Praha 1933, volné listy v orig. karton. pouzdře, hrany pouzdra odřené, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, zakládající člen Devětsilu, byl stálým delegátem UNESCO
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joseph Ignatz Claus
(1691-1775)
Der an vilen Orthen eingeladene Gast-Prediger das ist Unterschidliche Predigen an denen Fest-Tägen Christi des HErrn der Allerseeligsten Jungfrauen und Mutter Gottes Mariä/ der lieben Apostlen/ an anderer Heiligen Gottes
Položka č.: 164Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 33 x 21 cm, německý text frakturou, latinský text antikvou, titul. s. červeně a černě, ozdobné linky, marginálie, iniciály, ozdobné dřevoryty na koncích kapitol, vyd. Joseph Wolff, Augspurg, 1752, celokožená vazba, 561s., naprasklý hřbet, lehce opotřebeno, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Josef Mánes
(1820-1871)
A. J. Vrťátko: Perly české
Položka č.: 161Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 16 x 12 cm, vazba dle návrhu Josefa Mánese, ve frontispisu oceloryt s vyobrazením císaře Františka Josefa a císařovny Alžběty, kreslil Brandeis, ryl Rybička, vyd. Sbor Musea království České, Praha, 1855, pův. clpl. vazba s ornamentální a zlacenou ražbou na předních i zadních deskách podle ná…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Johann Arndt
(1555-1621)
Jana Arnda paterý knihy O pravém křesťanství
Položka č.: 172Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, převazba s pohárem a zlacením Josef Raiman, Rožďalovice, vyd. Wilfing Kristián, 1783, (Bratislava?), dvoubar. tit. list, 806s. + 6 listů rejstříku, listy mírně ohmatané, některé ušpiněné, okraje desek odřené, jinak vcelku pěkný, zachovalý stav, Antiqari.at Radhošťská, antiqari.at Radhošťská
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Joachim Heinrich Campe
(1746-1818)
Robinson Secundus: Tironum causa latine vertit, atque indicem latinitatis adjiciendum curavit, Philippus Julius Lieberkühn
Položka č.: 146Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, přeložil z němčiny do latiny, slovníkem opatřil a předmluvou uvedl Philippus Julius Lieberkühn, latinsky antikvou, místy kurzívou, viněta v titulu a v závěru, linky, stránkové kustody, vydal Sumptibus officinae librariae Orphanotrophei et Frommanni, Zullichoviae (Sulechów) 1785, novodobá pol…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Moše Jisrael Landau
(1788-1852)
Tehilath El
Položka č.: 167Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, 15 x 10 cm, hebrejský a německý text, vyd. J. B. Brandeis, Prag, 1897, celokožená vazba s ozdobným kováním a perletí, kovová zámková spona, zlacená ořízka, 563s., část spony lehce uvolněna, výborný stav, Antikvariát Dlážděná
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO
-
Daniel Defoe (De Foe)
(1660-1731)
The Life and Adventures of Robinson Crusoe, of York, Mariner. Illustrated with One Hundred and Ten Wood Engravings.
Položka č.: 120Vyvolávací cena: 2.000 CZK (84 €)
Plánované ukončení: 23. 05. 2024 15:00
kniha, frontispis, ilustrace na titul. listu a ilustrace v textu vše dřevorytem, obsahuje první i druhý díl Robinsona Crusoe, vydal Ward & Lock, London, okolo 1865, celopl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou na přední desce a hřbetu, zlat. ořízka, 312 s., desky vzadu poškozené oděrem a velkou sk…
Aktuální cena: 2.000 CZK (84 €)
Poslední dražitel: NEDRAŽENO