• Slavoj Kovařík

    (1923-2003)

    Položka č.: 28

    Vyvolávací cena: 6.900 CZK (276 €)

    Plánované ukončení: 28. 03. 2019 15:00

    kombinovaná technika, sololit, 1987, 40,5 x 58,5 cm, sign. DU S. Kovařík 87, rám, žák prof. E. Filly, člen skupin SČVU, Parabola a Konfrontace

    Aktuální cena: 6.900 CZK (276 €)

    Poslední dražitel: ID3327 Historie příhozu

  • Slavoj Kovařík

    (1923-2003)

    Položka č.: 29

    kombinovaná technika, karton, 1987, 42,5 x 59,5 cm, sign. PD S. Kovařík 87, rám, žák prof. E. Filly, člen skupin SČVU, Parabola a Konfrontace

  • Petr Kvíčala

    Malé a velké vlnění

    Položka č.: 30

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    olej, plátno, 1987, 55,5 x 71 cm, sign. DU PK 87, olištováno, obraz Petra Kvíčaly,označený na blind rámu "Voda malé a velké vlnění duben 1987", pochází z význačné brněnské sbírky , majitel obraz získal přímo od autora v roce 1991. Dílo pochází z cyklu "Voda" - touto tematikou se…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)

  • Jiří Načeradský

    Těla

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    akvarel, papír, 2004, 21 x 29,5 cm, sign. DU Načeradský, sign. vzadu Načeradský 2004; Jiří Načeradský je jeden z vůdčích představitelů Nové figurace a české grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vž…

    Aktuální cena: 2.900 CZK (116 €)

  • Jiří Načeradský

    Těla

    Položka č.: 32

    akvarel, tuš, papír, 2004, 21,5 x 29 cm, sign. LD Načeradský 2004, oboustranná kresba, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Muži

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Jiří Načeradský

    Tři ženy

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Jiří Načeradský

    Galaktické děti

    Položka č.: 35

    akvarel, tužka, papír, 1979, 49 x 34,5 cm, sign. PD Načeradský 79, rám, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 36

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    pastel, papír, 2004, 41 x 58,5 cm, sign. DU Načeradský 2004, rám, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Jiří Načeradský

    Muž

    Položka č.: 37

    akvarel, papír, 1992, 61 x 43 cm, sign. PD Načeradský 92, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Rozcvička

    Položka č.: 38

    tuš, akvarel, papír, 2005, 50 x 70 cm, sign. DU Načeradský 2005, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Jiří Načeradský

    Ležící

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    akvarel, pastel, papír, 1994, 43 x 62 cm, sign. DU Načeradský 94, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Jiří Načeradský

    Muž

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    akvarel, tempera, tuš, papír, 1992, 60 x 41,5 cm, sign. PD Načeradský 92, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Jiří Načeradský

    Geometrická kompozice

    Položka č.: 41

    olej, sololit, 1986, 71 x 104,5 cm, sign. DU Načeradský 86, rám, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

  • Aleš Veselý

    (1935-2015)

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    kombinovaná technika, tužka, papír, 33,5 x 41 cm, sign. LN Aleš Veselý, rám, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen skupiny Šmidrové

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Rudolf Němec

    (1936-2015)

    Čtverec

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    olej, plátno, 135 x 120 cm, sign. DU Němec, žák prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, člen Křižovnické školy čistého humoru bez vtipu

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

  • Rudolf Němec

    (1936-2015)

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    akryl, plátno, 1977, 60 x 80 cm, PD monogr. NR 77, rám, originální zástupce českého umění 2. poloviny 20. století, který vystudoval VŠUP v Praze v ateliéru A. Strnadela. Jeden z hlavních představitelů Nové figurace, který se přes abstrakci dostal zpět k malbě figurativní. Během jeho tvůrčích let mu …

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Svatopluk Klimeš

    Tři polibky

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    koláž, kombinovaná technika, 2016-2017, 31,3 x 38,5 cm, sign. DU 2016-17 Klimeš, pasparta, rám, Svatopluk Klimeš je vizuální umělec, který ve své tvorbě prolíná nejrůznější výrazová media. Od tradičních jako je kresba či malba, až po nová media. Stejně tak, jak autor přistupuje k různorodosti ve výt…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • Svatopluk Klimeš, Markéta Myšková

    Modrý klín

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 16.500 CZK (660 €)

    kresba ohněm, plátno, 2018, 63,5 x 80,5 cm, značeno PD M a K

    Aktuální cena: 16.500 CZK (660 €)

  • Jiří (Georg) Dokoupil

    Dunlop

    Položka č.: 47

    akryl, papír, plátno, 1991, 32 x 21 cm, sign. LD Dokoupil 91, rám

  • Otto Placht

    Noční město

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    pastel, papír, 70 x 100 cm, sign. vzadu Placht, autor je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, posléze se stal jedním z nejznámějších malířů expresivní abstrakce. Jeho tvorba je inspirovaná životem v jihoamerické džungli, kde střídavě s pražskými tvůrčími obdobími pobývá. Nabízené dílo je k…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

    Poslední dražitel: ID3416 Historie příhozu

  • Otto Placht

    Pucalpa

    Položka č.: 49

    pastel, papír, 100 x 70 cm, sign. vzadu Placht, žák prof. A Paderlíka na AVU v Praze

  • Michael Rittstein

    Zoo

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.400 €)

    akryl, plátno, 2017, 100 x 80 cm, sign. PD M.Rittstein 2017, rám, autor patří mezi nejvýznamnější české malíře druhé půle 20. století, byl členem skupiny 12/15 a rovněž dlouholetým pedagogem na Akademii výtvarných umění. Nabízená položka obsahuje vše, co je pro Rittsteinovo dílo charakteristické: na…

    Aktuální cena: 160.000 CZK (6.400 €)

  • František Hodonský

    Čeření

    Položka č.: 51

    Vyvolávací cena: 57.000 CZK (2.280 €)

    olej, plátno, 2017-2018, 100 x 69,7 cm, sign. UD Hodonský 2018, lišta, krásná práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruchou, Janem Preislerem, Josef…

    Aktuální cena: 57.000 CZK (2.280 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Nadhoz

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    tužka, tuš, akvarel, papír, celý arch 48 x 34,4, kresba 30 x 20 cm, rám, ilustrace vznikla ke knize Zahrajte si softball a baseball vydanou Českým svazem tělesné výchovy. Kája Saudek byl český malíř a nejznámější český komiksový kreslíř, jehož specifický výtvarný projev se stal inspirací pro další k…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Chytačka

    Položka č.: 53

    Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.040 €)

    tužka, tuš, akvarel, papír, celý arch 34,4 x 48, kresba 17,6 x 26,3 cm, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 26.000 CZK (1.040 €)

  • Teodor Rotrekl

    (1923-2004)

    Tři skokani

    Položka č.: 54

    Vyvolávací cena: 69.000 CZK (2.760 €)

    olej, karton, 1993, 56 x 43,5 cm, monogr. TR 93, rám, žák prof. J. Nováka na VŠUP v Praze, člen Umělecké besedy, spoluzakladatel skupiny Radar, jejímž byl v letech 1950-1970 členem a která se snažila vytvářet moderní umění proti tehdy upřednostňovanému socialistickému realismu. Rotrekl na počátku 60…

    Aktuální cena: 69.000 CZK (2.760 €)

  • Vladimír Jarcovják

    (1924-2007)

    Zahrada dětství

    Položka č.: 55

    olej, plátno, 1980, 55,5 x 71,5 cm, sign. DU Vl. Jarcovják 1980, rám, vzadu popsáno, v díle V. Jarcovjáka hrála vždy hlavní roli barva, kterou se snažil měnit na výrazovou i obsahovou kvalitu. I tento obraz je barevnou výpovědí s duchovní náplní, přičemž každá barva má svou působnost s hlubším význ…

  • Ivan Komárek

    Kytka č.2

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 27.500 CZK (1.100 €)

    akryl, 24karát. zlato, plátno, 2017, 70 x 50 cm, ukázka z nejnovějšího cyklu provokativního malíře, absolventa AVU pod vedením prof. Smetany, ukazuje, že Komárek, ač známý především jako figuralista, se s velkým zaujetím dokáže věnovat také geometrickým kompozicím, za které jeho cyklus květin jistě …

    Aktuální cena: 27.500 CZK (1.100 €)

  • Martin Mainer

    Homole cukru

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 120.000 CZK (4.800 €)

    akryl, plátno, 2006, 100 x 100 cm, sign. vzadu Mainer 2006, akryl, plátno, vzadu autorský název. O Martinovi Mainerovi se v polovině 80. let hovořilo jako o jedné z nejvýraznějších osobností nastupující generace. Malíř ve svých obrazech experimentuje s hranicí malby s mimořádným citem pro barevnost.…

    Aktuální cena: 120.000 CZK (4.800 €)