Bibliofilská aukce (166. aukce)

Sálová aukce se uskuteční 23. 5. 2019 (položka 1-876) od 18 hodin v prostorách Aukční síně Vltavín.
První podání nebo-li limitování probíhá až do 23. 5. 2019 do 15:0
Kategorie:
Ouvertura 1 – 12
Exkluzivní vydání 13 – 17
Bibliofilie 18 - 265
Edice Biblos 266 - 318
K.H. Mácha 319 - 356
B. Němcová 357 - 373
Exil 374 - 428
Avantgarda a obálky 429 - 461
První vydání 462 - 467
Rarity 468 - 543
Staré tisky 544 - 614
Mystika a okultismus 615 - 629
Podpisy a dedikace 630 - 737
Jules Verne, Karel May 738 - 795
Návrhy na plakát Prahy 796 - 807
Asiatika 808 - 826
Mapy a místopisná grafika 827 - 837

  • Josef Liesler

    Škleb náš vezdejší dej nám dnes ó pane!

    Položka č.: 31

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, 2x sign. lept a 4x sign. litografie J. Liesler, vyd. autor za pomoci L. Loubala a J. Maulera, Praha, 1987, ex. 68/100, ruční papír, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar…

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    L’Apres-Midi d’un Faune

    Položka č.: 32

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    bibliofilie, 2x sign. lept A. Brunovský, vyd. l’Arethusa Pers Herber Blokland, Amstedram, 1985, ex. 17/68, ruční papír, pův. clpl. vazba, nestr., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 4.400 CZK (176 €)

    Poslední dražitel: ID6363 Historie příhozu

  • Jiří Anderle

    H. de Balzac: Neznámé veledílo

    Položka č.: 33

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    bibliofilie, 5x sign. kombinovaná technika J. Anderle, vyd. Supraphon, Praha, 1986, ex. 159/200 na ručním papíře z Velkých Losin, ed. Lyra Pragensis, volné listy v obálce, 44s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Pelce a V. Silovského na VŠUP a AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID3776 Historie příhozu

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Petr Bezruč: Stužkonoska modrá

    Položka č.: 34

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    bibliofilie, 18x sign. dřevoryt a viněta Fr. Kobliha, podpis P. Bezruče na patitulu, vyd. František Alex, 1957, ex. 83/100, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: ID4937 Historie příhozu

  • František Tichý

    (1896-1961)

    J. Seifert: Vltava

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    bibliofilie, 7x suchá jehla Fr. Tichý, podpis básníka v tiráži, vyd. J. Cipra za spolupráce J. Fučíkové, Kladno, 1954, ruční papír vergé, volné archy v obálce, 38s., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Má…

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

    Poslední dražitel: ID6639 Historie příhozu

  • Tomáš Bím

    Balonové létání

    Položka č.: 36

    bibliofilie, osm původních signovaných litografií T. Bím, Edice Folio, sv. 2, Praha, 1977, ex. 51/60, na obálce avizováno šest litografií, přebývají dvě s převažujícím modrým odstínem a číslované 49/80 respektive 19/80, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Poslední dražitel: ID6977 Historie příhozu

  • Tomáš Bím

    Fialové odpoledne

    Položka č.: 37

    bibliofilie, 11 signovaných barevných litografií T. Bím, texty K. Sýs, P. Vrba a J. Žáček, vyd. autor ve vlastní úpravě, 1983, ex. 69/70, volné listy v pův. obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

  • Oldřich Kulhánek

    The Hymn of Zarathustra

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    bibliofilie, 6x původní signovaný lept O. Kulhánek, bez nakl. údajů, 1984, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.200 CZK (128 €)

    Poslední dražitel: ID6951 Historie příhozu

  • Oldřich Kulhánek

    E.A. Poe: Případ pana Valdemara

    Položka č.: 39

    bibliofilie, 7x. sign. lept O. Kulhánek, vyd. v Edici 33 Fr. Janás (podpis v tiráži), 1990, ex. 54/69, volné listy v obálce, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. K. Svolinského na VŠUP v Praze, člen SČUG Hollar

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Šumava umírající a romantická - originální předsádka

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    E.A. Poe v dřevorytu

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ruce

    Položka č.: 42

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    bibliofilie, 13x barevný dřevoryt J. Váchal (vše značeno ve štočku), vyd. ELK, Praha, 1943, k veršům Otokara Březiny, volné listy v pův. plpl. deskách, listy bez vady, desky mírně opotřebené, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Ve…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Poslední dražitel: ID248 Historie příhozu

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Malíř na frontě (Soča a Italie 1917-18)

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    bibliofilie, 42 dřevorytů, 1 linoryt a 4 reprodukce fotografií J. Váchal, vyd. Anna Macková, Praha, 1929, celkem 457 exemplářů (tento nečíslovaný, na dřevaprostém papíře), plpl. převazba, 403s., výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluza…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Knižní značky Josefa Váchala (soupis)

    Položka č.: 44

    bibliofilie, 1x vícebarevný, 4x čb. dřevoryt, dřevoryt na obálce a podpis v tiráži Josef Váchal, připravil, úv. text napsal a vyd. Vincenc Paulus, Hradec Králové, 1936, ex. 27/100, spolupráce Anna Macková, na ruční papír vytiskl Jaroslav Oma, volné listy v obálce, nestr., výborný stav, antiqari.at R…

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    A. Macek: Dvě povídky

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    bibliofilie, 3x pův. dřevoryt, tit. list a konečná linka J. Váchal, vyd. Spolek českých bibliofilů, nákl. časop. Peníze, Praha, 1911, obs: povídky Robert Ďábel a Přítel a milenec, pův. kartonové desky, nestr., velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupi…

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    A. Dolenský: Moderní česká grafika

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    bibliofilie, 4x dřevoryt (J. Váchal, Fr. Kobliha, Fr. Bílek a J. Benda), 16 čb. příloh (tisků) na křídovém papíře (J. Mařák, A. Kalvoda, T.F. Šimon, M. Švabinský, V. Stretti, A. Kašpar, Z. Braunerová, J. Stretti-Zamponi a další), vyd. J. Pelcl, Praha, 1912, plpl. převazba, 40s. + přílohy, velmi dobr…

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Mladého Flauberta zápisky z cest

    Položka č.: 47

    bibliofilie, 4x pův. dřevoryt J. Váchal, vyd. S.K. Neumann, Bilovice u Brna, 1912, IV. publikace sbírky krásných tisků Červen, 300 výtisků, pův. clpl. vazba, 80s., ušpiněné desky, jinak velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzaklada…

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Položka č.: 48

    bibliofilie, 1912, 18,5 x 15 cm, čtyři dřevoryty Josefa Váchala, v edici Červen vydal S. K. Neumann, Bílovice, 300 výtisků, tento svazek má č. 44, plátěná vazba, 80 stran, zašpiněná plátěná vazba, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue…

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

    Poslední dražitel: ID7003 Historie příhozu

  • František Tavík Šimon

    (1877-1942)

    Album leptů F. Šimon 1905

    Položka č.: 49

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    album leptů, 1905, 40, 7 x 30,5 cm, sign. PD vše F. Šimon 05 Paris, č. 50, album obsahuje: 1) Londýnská ulice (19,5 x 12 cm), 2) V stínu lampy (18 x 16,5 cm), 3) Z Krakova (20 x 14 cm), 4) Česající se (27 x 17,5 cm), 5) Dáma v kožešině (20 x 15 cm), žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SČUG Hol…

    Poslední dražitel: ID6689 Historie příhozu

  • Různí autoři

    Volné sebrání 4

    Položka č.: 50

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    bibliofilie, raritní soubor grafik, rukopisů, tištěných básní a jedné fotografie pořádaný Ludvíkem Kunderou pro soukromé potěšení autorů v nákladu, který se rovná jejich počtu (24), obs. 4x suchá jehla (Z. Veselý: Parnassius Apollo, L. Jandová: ...který za nás, A. Beran: Konakry a J. Krejčiřík: Čtve…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

    Poslední dražitel: ID7006 Historie příhozu

  • Petr Nikl

    (Oskar Wilde) Šťastný princ, Slavík a růže, Sobecký obr

    Položka č.: 51

    bibliofilie, 2000, 25,5 x 23 cm, č. 68, bibliofilská edice, doplněná dvanácti ilustracemi Petra Nikla a originální signovanou litografií, vydalo nakladatelství bibliofilských tisků a grafiky Aulos, vydáno 100 číslovaných výtisků, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen Umělecké skupiny Tvrdohlav…

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Bezová duše

    Položka č.: 52

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    bibliofilie, 1994, 26 x 18 cm, č. 23, součástí edice jsou tři signované reliéfní tisky Olbrama Zoubka a jedna signovaná kresba, vydalo nakladatelství bibliofilských tisků a grafiky Aulos, vydáno 150 výtisků, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

  • Ivana Lomová

    (Ladislav Klíma) Slavná Nemesis

    Položka č.: 53

    bibliofilie, 2005, 27,5 x 21,5 cm, autorský tisk, součástí edice jsou čtyři litografie Ivany Lomové, vydalo nakladatelství bibliofilských tisků a grafiky Aulos, vydáno 70 výtisků, studovala na FA ČVUT Praha u doc. D. Rybářové

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Antonín Střížek

    (František Langer) Nepřekročitelné vrcholy

    Položka č.: 54

    bibliofilie, 1998, 31 x 22 cm, autorský tisk, bibliofilská edice doplněná pěti barevnými signovanými linoryty Antonína Střížka, vydalo nakladatelství bibliofilských tisků a grafiky Aulos, vydáno 70 výtisků, studium na SUPŠ, žák J. Ptáčka na AVU v Praze

  • Jiří Sopko

    (Ivan Wernisch) Jen tak

    Položka č.: 55

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    bibliofilie, 1996, 30 x 24,5 cm, autorský tisk, součástí edice je šest ručně kolorovaných signovaných linorytů Jiřího Sopka, vydalo nakladatelství bibliofilských tisků a grafiky Aulos, vydáno 2 x 60 výtisků ve dvou verzích značených A a B, žák prof. A. Pelce, člen Volného sdružení 12/15, Umělecké be…

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Pavel Sukdolák

    (1925)

    (Hermann Hesse) Siddhártha

    Položka č.: 56

    bibliofilie, 2002, 21,5 x 17,2 cm, autorský tisk, součástí edice je pět barevných signovaných leptů Pavla Sukdoláka, vydalo nakladatelství bibliofilských tisků a grafiky Aulos, vydáno 100 výtisků, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Jaroslav Róna

    (Franz Kafka) Popis jednoho zápasu

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    bibliofilie, 2006, 28,5 x 26,4 cm, č. 51, součástí edice je deset signovaných leptů s akvatintou Jaroslava Róny, vydalo nakladatelství bibliofilských tisků a grafiky Aulos, vydáno 90 výtisků, studium na SOŠV v Praze, žák prof. S. Libenského na VŠUP tamtéž, člen Staré party, zakládající člen skupiny …

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Litógrafo I

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    soupis díla s 11 originálními litografiemi, vázaná publikace na 231 stranách slovem i obrazem představuje dílo Joana Miró vytvořené do roku 1952, vydalo vydavatelstvi Maeght Paříž v roce 1972, vytiskla Poligrafa Barcelona, studium na Škole umění v Barceloně, člen Pařížské surrealistické skupiny

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Joan Miró

    (1893-1983)

    Derriere Le Miroir

    Položka č.: 59

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    časopis se třemi litografiemi, 1967, 38 x 28 cm, studium na Škole umění v Barceloně, člen Pařížské surrealistické skupiny

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Mstivá kantiléna

    Položka č.: 60

    bibliofilie, 14x dřevoryt a obálka Fr. Kobliha, vyd. Stanislav K. Neumann, Bilovice u Brna, 1911, 250 výtisků, nečíslovaný exemplář, listy sešité nití v obálce, mírný úbytek obálky na hřbetu, listy místy ohmatané a lehce ušpiněné, velmi dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u…